Отборът на Черноморец постигна първа победа от девет мача насам, след като победи с класическото 3:0 Локомотив Мездра в мач от 20-тия кръг в А група.

„Акулите” на Краси Балъков нямаха никакви проблеми и спокойно стигнаха до успеха с три гола. Резултатът бе открит още в 13-та минута, когато Ектор Гонсалес реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Станков срещу капитана Пламен Крумов.

В 22-та минута отново той удвои преднината на домакините след отлично изпълнение от пряк свободен удар на метър пред наказателното поле.

В 64-та минута гостите от Мездра можеха да се върнат в мача, след като Хайри фаулира Киров в наказателното поле и Атанас Димитров отсъди нова дузпа. Зад топката застана Страти Илиев, но ударът му бе спасен от Паскал Борел.

Крайното 3:0 бе оформено в последната минута, когато Педриня излезе сам срещу Линков и реализира третото попадение в мача.

В класирането Черноморец се изкачи на 8-о място с 31 точки, докато Локо Мездра е 14-и със 17.