Отборът на Берое постигна първата си победа от началото на шампионата. Старозагорци се наложиха като домакин над Черноморец с 2:1 в среща от седмия кръг на А група.

Първият гол падна в 12-та минута Милчо Танев бе изведен добре в наказателното поле на гостите и реализира за 1:0 със силен удар по земя.

В 30-та минута Черноморец не успя да изравни, след като Шенер Рамзи не успя да се разпише от дузпа.

В продължението на първото полувреме падна и втория гол в мрежата на гостите от Бургас. Митев се оказа пласиран най-добре след изпълнение на ъглов удар и след получилото се меле вкара за 2:0.

Крайното 2:1 оформи Пламен Крумов от Черноморец в самия край на срещата. И този двубой не мина без ексцесии. Представители на двете агитки опитаха да се саморазправят по време на мача, но до сериозни сблъсъци не се стигна.

Така след първата си победа в А група Берое вече не се намира на последната позиция в таблицата пред Черно море, който обаче е с мач по-малко. Черноморец заема 7-о място с 10 точки в актива си.