Контролата между българския Берое и Слобода Севойно бе прекратена в 25-ата минута при резултат 2:0 в полза на сръбския тим. Причина за това стана проливният дъжд, който се изсипа в средата на първото полувреме. Пороят започна в 22-ата минута, а главният рефер взе решение да спре мача. След прекъсване от около десетина минути дъждът спря, но домакините от Севойно отказаха да излязат на терена, излагайки мотива, че искат да запазят играчите си здрави, имайки предвид лошия и наводнен терен. Ръководството на старозагорци пък бе готово да доиграе срещата, но това така и не се случи.

В игралите се 22 минути, Берое отстъпи сериозно на своя противник, допускайки два елементарни гола. Домакините поведоха в 19-ата минута, след като груба грешка в центъра на зелената защита позволи на Каталица да излезе на стрелкова позиция и с лекота да преодолее Скорчев. Само няколко минути по-късно стражът на Берое отново трябваше да вади топката от мрежата си. След центриране в наказателното поле на Берое, топката попадна в Галвао, а бразилецът технично я прати в страничния стълб на вратата, след което се озова в мрежата за 2:0.

Веднага след втория гол за Севойно срещата бе прекратена заради дъжда.