Отборът на Черноморец допусна поредна издънка от началото на пролетния полусезон, след като на Градския стадион в Своге завърши наравно 0:0 с отбора на Спортист. „Шоколадите” дори изпуснаха да победят селекцията на Красимир Балъков, след като пропуснаха по-чистите положения в мача.

Още в 12-та минута Херман Пиетробон направи уникален пропуск, след като бе изпуснат от защитниците на Черноморец, но не успя да насочи топката в опразнения от вратаря ъгъл и стреля в аут.

В 41-та минута удар на Николай Цветков от около 30 метра пък уцели сглобката на вратата на Спортист.

В 44-та минута Ектор Гонсалес вкара топката във вратата, но съдията Антон Генов отмени попадението за фаул при сблъсък между Димов и Стоянов.

През второто полувреме шансовете пред двете врати бяха по-малко и до гол така и не се стигна. В последните минути „акулите” упражниха хаотичен натиск, който не доведе до нищо опасно пред вратата на Спортист.

След поделените точки, Черноморец е осми с 28 точки, а Спортист остава на предпоследното 15-о място с 12.