Ботев Пловдив загуби с 1:3 от Гурник Забже в първата си контролна среща от лагера в Турция. „Канарчетата“ показаха различно лице през двете полувремена, след като преди почивката бяха по-активният отбор и пропуснаха няколко отлични положения, а в последния половин час от срещата дадоха инициативата на противника.

През първото полувреме Ботев затрудни максимално своя противник с разнообразните си атаки и агресивната си игра при отнемането на топката. "Жълто-черните" създадоха, но и пропуснаха четири страхотни голови възможности, преди да се стигне до бурния завършек на полувремето, когато в рамките на пет минути, от 38-ата до 43-ата, двата отбора си размениха първо по една греда, а след това и по едно попадение.

Единствения гол за Ботев реализира Милен Гамаков в заключителните моменти на първата част. В следващите си контроли в Турция, тимът на старши треньора Петър Пенчев ще срещне тимовете на Акжейк (Казахстан) , газ Метан (Румъния) и Торпедо Кутаиси (Грузия).

В 38-ата минута Цветелин Чунчуков направи пропуска на мача, след като уцели лявата греда на опразнената полска врата. Нападателят получи пас от Милен Гамаков, който осъществи успешна преса пред пеналта на Гурник, след което поднесе топката на Чунчуков, но той пропусна да изведе Ботев напред.

Минута по-късно Гурник също записа греда в актива си, след техничен удар на Шипчак и намеса на Адам Стаховяк, който отклони топката в десния страничен стълб.

Гурник успя да поведе в резултата в 42-ата минута. Новак бе изведен зад отбраната на Ботев и останал сам срещу Стаховяк успя да го преодолее.

Още в следващата си атака обаче, Ботев успя да изравни. След добра атака за „канарчетата“, Милен Гамаков се оказа на точното място след отличен пас на Божидар Васев и с лекота реализира за 1:1.

През второто част в състава на Ботев бяха извършени множество смени, което накъса допълнително играта. Футболистите на Гурник успяха да вземат инициативата и да отбележат нови два гола във вратата на българския тим.

Първо Златков игра непозволено в наказателното поле в 66-ата минута, което доведе до дузпа, превърната в гол от Магера. Малко по-късно Лучак бе точен от близко разстояние.

В заключителните минути на мача иван Цветков пропусна отлична възможност да намали резултата, стреляйки в напречната греда от фаул.

Съставът на Ботев: Адам Стаховяк (46' Михаил Иванов), Йордан Христов, Роман Инез (46' Даниел Златков), Пламен Николов (61' Росен Колев), Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов (78' Станислав Дрянов), Божидар Васев (64' Християн Казаков), Момчил Цветанов (64' Филип Филипов), Цветелин Чунчуков (46' Иван Цветков)

Следващата контрола е на 6-ти февруари от 15:30ч. срещу казахстанския Акжейк.

Ето и най-важните акценти от мача в хронологичен ред:

Съставите:

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Роман Инез, Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Момчил Цветанов, Цветелин Чунчуков.

Гурник: Стейнборс, Слодови, Шевелюхин, Ганцарчик, Садзавицки, Йеж, Тейхман, Кошник, Новак, Мадей, Скшипчак.

БОТЕВ - ГУРНИК 1:3

Край на мача!

80 мин Отличен шанс за Ботев от фаул. Иван Цветков стреля, но топката среща напречната греда.

77 мин Нов гол във вратата на Ботев! Лучак получава пас отляво и от близко разстояние засича топката във вратата.

67 мин Гол! Мариуш Магера е точен от бялата точка и дава преднина на Гурник Забже!

65 мин Дузпа за Гурник! Златков нарушава правилата срещу футболист на поляците!

48 мин Добра атака на Ботев, организирана от Огнянов и Васев, като последния подаде към Момчил Цветанов, но нападателят на бе изпратен в последния момент от противников футболист.

Начало на второто полувреме.

Край на първото полувреме.

44 мин Ботев изравнява! "Канарчетата" се връщат бързо в мача чрез Милен Гамаков. Той успя да засече отличен пас на Божидар Васев.

42 мин Гол за Гурник! Новак бе изведен сам срещу Стаховяк, стреля, вратарят на Ботев изби топката, но след като се отклони в страничната греда влезе във вратата.

38 мин Греда за Гурник.

29 мин Момчил Цветанов се озовава на отлична позиция, но прави поредния пропуск за Ботев.

23 мин Удар на Пламен Николов с глава, но топката попада в ръцете на полския вратар.

20 мин След грешка в отбраната на Ботев, Мадей центрира прострелно в  наказателното поле на Ботев, но никой не успява да засече топката.

15 мин Удар на Огнянов минава покрай гредата на Гурник.

12 мин Четири поредни корнера в полза на Гурник. Защитата на Ботев запазва вратата си суха.

3 мин Първи удар в мача. Момчил Цветанов стреля, но вратарят на поляците успява да парира удара.

15:30 Начало на мача.