Левски спечели с разгромното 9:0 първата си контрола за 2012-та година, на кипърска земя, срещу втородивизионния Агиа Напа. Следващата проверка на „сините“ е в неделя срещу Рубин в Анталия.

През първото полувреме Левски игра със състав, който доста прилича на титулярен. Головата серия за момчетата на Николай Костов откри испанското крило Тони Калво, който се разриса в 12-та минута. В асистент на попадението се превърна централният нападател Иван Цветков.

14 минути по-късно двамата размениха своите роли. Тони Калво центрира по левия фланг, а Иван Цветков вкара с глава за 2:0.

„Сините“ не спряха да атакуват скромния Агиа Напа и пропуснаха няколко шанса. Вратарят на домакините Савас капитулира за трети път в 30-та минута. Португалският дебютант Нуно Пинто проби за пореден път по лявото крило. Бекът, който дойде от Насионал Мадейра сервира добра топка към Дарко Тасевски, македонският ас на Левски вкара за 3:0.

Левски не спря и вкара още един гол до края на първата част. Голмайстор отново беше Тони Калво. Крилото получи добър пас от Иван Цветков през центъра на „синята“ атака и вкара от 8 метра за 4:0.

В края на първото полувреме Цветков удари и греда, след като комбинира с Дарко Тасевски. Домакините имаха едно положение в края на първата част. Преди това още в 15-та минута, Пламен Илиев извади един удар от фаул.

След почивката Ники Костов направи 11 смени и пусна в игра голяма част от юношите, които взе на лагера в Кипър. Това обаче не спря головата фиеста на Левски София. 16-годишният Радослав Цонев вкара петото парче за „сините“. След пас на Тодор Христов, Сьорд Арс удари греда, но при последвалата ситуация Радослав Цонев вкара гол.

Самият Арс се разписа в 55-та минута на срещата в Агиа Напа. Спряганият за трансфер футболист показа точен мерник от 20 метра и реализира за 6:0.

В 72-та минута дойде ред и на Тодор Христов да вкара гол. После Левски получи възможност да изпълни и две дузпи, които бяха превърнати в попадения от юношите Антонио Вутов Борислав Цонев. След тези голове Левски вече имаше девет гола аванс.

Левски първо полувреме: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Йордан Милиев, Нуно Пинто, Христо Йовов, Дарко Тасевски, Владимир Гаджев, Тони Калво, Даниел Младенов и Иван Цветков.

Левски второ полувреме: Божидар Митрев, Александър Башлиев, Даниел Димов, Иво Иванов, Орлин Старокин, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Тодор Христов, Антонио Вутов и Сьорд Арс.