Отборът на Левски победи Марица в последната си контрола преди началото на пролетния полусезон в първенството на България. „Сините” се наложиха с 2:0 над гостите от Пловдив пред около 1000 зрители на официалното игрище на стадион "Георги Аспарухов".

Домакините доминираха почти през цялото време на двубоя, въпреки че старши треньорът Станимир Стоилов заложи предимно на младите си футболисти.

Първият гол падна още в 15-та минута след атака за „сините” през центъра, а Мариян Огнянов с отмерен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Марица. Второто попадение бе дело на юношата Атанас Курдов в 75-та минута, който отбеляза от близко разстояние след подаване на Ели Зизов.

Само три минути по-късно Стоилов бе принуден да направи смяна в своя тим, след като контузия получи Джайеоба.

Наставникът на „сините” даде шанс за изява предимно на играчи, които по-рядко попадат в титулярния състав на Левски, както и на някои от юношите на клуба.

С капитанската лента за шампионите на България се появи Даниел Боримиров.

Стартов състав на Левски: Петков, Балтанов, Стойчев, Томашич, Минев, Ричард, Боримиров, Н.Димитров, Огнянов, Коприваров, Емил Ангелов.

Стартов състав на Марица: Акалски, Банев, Г.Иванов, Любомир Николов, Хр.Колчев, Апостолов, Йордан Христов, Коларов, Стефанов, Георги Христов, Площаков.