Локомотив Пловдив загуби с 0:2 от Локомотив Москва, в престижна контрола, която се игра в Херес, Испания.

Старши треньорът Неделчо Матушев заложи на следната 11-а Лучини, Родригес, Ю.Бенжелюн, Кавдански, С.Бенжелюн, Георгиев, Ерош, Златински, Й.Тодоров, Раймонди и Лазаров. След почивката поетапно в игра се появиха още Крачунов, Дани Кики, Огунсото, Сандански, Дойкич, Марчев, Дюран, Бариентос, Коцев и Витанов.

Двубоят започна добре за "смърфовете", като българите диктуваха играта от началото на мача. Здравко Лазаров направи няколко добри, но за съжаление безуспешни центрирания.

До края на полувремето тимовете си разменяха атаки, но резултатът така и не беше открит.

Втората част на двубоя определено беше по-драматична за Локо Пловдив и то не само, заради двата гола, които получи българския тим. Локомотив Москва пусна изцяло нов състав след пчивката, докато пловдивчани излязоха само с една смяна, като Огунсото смени Здравко Лазаров. Лошото за българите дойде в рамките на 6 минути, в които руските футболисти на два пъти отбелязаха. В 63-та минута Ибричич влезе леко в наказателното поле и оставен непокрит вкара за 1:0 за Локо Москва. Няколко минути по-късно Фал отбеляза за 2:0 в полза на московския тим. Това се оказа крайният резултат на мача.