Отборът на Пирин Благоевград загуби от елитния гръцкия ФК Ксанти с 0:1 в поредната си контрола играна на стадион "Раковски" в София. За орлетата това бе втора поредна проверка на този стадион срещу гръцки отбор, след като в неделя победиха Платаниас с 2:1.

Единствения гол в мача вкара  Нусеро в 42-та минута. За гръцкия отбор игра и бившият футболист на Ботев Пд и Лудогогорец Юнес Хамза.
Още в 5-тата  минута Стилян Николов получи неприятна аркада и бе заменен от Тодор Траянов. Отделно заради контузии в мача не играха Станислав Костов и Тони Костадинов. Най-чистото положение пропусна Владислав Златинов. Той преодоля дори и вратаря на Ксанти, но от малък ъгъл не улучи вратата.

Реферите на мача бяха от Азербайджан. Те са на подготвителен лагер в Банско.

Последната контрола за Пирин преди началото на новия шампионат ще бъде в събота на стадион "Христо Ботев" срещу Витоша Бистрица в събота. Двубоят е от 19.00 часа и е официално представяне на отбора.