Пирин постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Ботев в мач от третия кръг на А футболна група.

Единственото попадение в мача бе дело на Пиетробон. Нападателят се разписа в 16-та минута с глава от 6-7 метра след центриране на Витанов отдясно. Отново аржентинецът застраши вратата на Лилчо Арсов в 26-та минута. Стражът на „канарчетата” обаче бе на мястото си и не допусна да вади за втори път кълбото от мрежата си.

В 63-та минута Ботев остана с човек по-малко на терена, тъй като Йордан Минев наплю съдията и получи червен картон за невъзпитаната си постъпка.

Феновете на пловдивския отбор издигнаха още от самото начало на срещата типичните си лозунги против президента на клуба Димитър Христолов.

Ботев заема шесто място в класирането с 4 точки, а Пирин излезе начело с пълен актив от 9 точки. В 20.45 минути обаче започва дербито между Литекс и Левски в Ловеч. При успех обаче шампионите могат да изместят новака в първата дивизия от върха в класирането.