В мач от 17-я кръг на А група Пирин разби с 4:0 като домакин Марек и по този начин благоевградчани задминаха бургаския Черноморец в класирането и вече се намират на шесто място.

В 34-та минута след центриране в наказателното поле на Марек топката попадна в Пиетробон и той отбеляза първия гол в мача.

Още в 46-та минута след центриране в наказателното поле на Марек Пиетробон засече топката за втори път в мрежата на Марек.

Десет минути по-късно Пиетробон остана очи в очи с Белчев, който спаси удара му. В следващата атака Редовски от Марек стреля коварно от 25 метра и за малко да изненада вратаря Чавдаров.

В 60-та минута след разбъркване в наказателното поле на Марек Борислав Хазуров вкара първия си гол с фланелката на Пирин.

120 секунди по-късно Светослав Георгиев от Марек получи тежка контузия, но старши треньорът на дупничани Георги Димитров вече бе извършил всички смени и гостите завършиха мача с човек по-малко.

В 63-та минута Пиетробон остана сам очи в очи с Белчев и оформи своя хеттрик.