Отборът на Пирин победи с 4:0 Септември в контролна среща, която се игра в Симитли. Така, независимо от финансовата криза, довела до напускането на куп титуляри от есенния състав на "орлетата", продължава успешната серия в контролите на отбора, воден от старши треньора Костадин Ангелов.

След равностойно първо полувреме головата сметка в двубоя за Пирин откри в 65-ата мин. бранителят Радослав Митревски. В 70-та минута Атанас Зехиров удвои преднината на благоевградчани. Третото попадение бе дело на Димитър Наков в 75 минута, а в 83-ата минути завърналият се след контузия Веселин Стойков се разписа за четвърти път във вратата на Септември.

Двубоят за Пирин днес започнаха: Аршинков, Дюлгеров, Михов, Макенджиев, Башлиев, Кацимерски, Жуниор, Костов, Карачанаков, Пасков, Механджийски. След почивката в игра влязоха още Чорбаджийски, Митев, Митревски, Стойков, Коемджиев, Ризов, Костадинов, Малев, Зехиров, Орачев и Вакадинов.

Стартовата единайсеторка, с която започна мача старши треньорът на Септември Симитли Юри Васев, бе: Църваришки, Самокишев, Томов, М. Николов, Караканов, Тренков, Шумантов, Лазаров, Лулейски, Цв. Николов, Ат. Николов. По-късно играха и