Пирин разгроми Академик София с 6:0 в директен спор за оставане в А група. „Орлетата” тотално смачкаха своя съперник и показаха, че не заслужават да загубят мястото си в елитната ни група. През целия мач Пирин бе по-добрият отбор и заслужено стигна до цели 6 гола.

Единственото попадение през първото полувреме падна в 20-а минута, когато Иван Цветков центрира и Янко Сандански с глава засече топката във вратата на Стойчев.

В 53-а минута центриране на Башлиев бе избито лошо и попадна в Карачанаков, който отблизо разстреля Стойчев за 2:0.

След един час игра Иван Цветков изведе Димитър Илиев сам срещу Стойчев и за нападателя нямаше проблеми да вкара за 3:0.

6 минути след това Воденичаров след самостоятелен пробив вкара четвъртия гол в мача, а веднага след него и Иван Цветков ознаменува добрата си игра с попадение.

В 85-а минута Наков получи пас в наказателното поле, след което пусна топката покрай Стойчев, за да оформи крайното 6:0.

В класирането Пирин се изкачи на 12-о място с 25 точки, на 5 над зоната на изпадащите. Академик е на предпоследната 15-а позиция с 20 точки и с минимални шансове за оставане в А група.