Пирин продължи победния си марш, след като се наложи с 4:1 при гостуването си на Черноморец Бургас. По този начин отборът от Благоевград е с пълен актив от точки 12, а головата разлика на тима е 8:1.

Гостите доминираха изцяло през първото полувреме и отбелязаха три попадения.

Резултатът бе открит в 21-та минута от Марио Метушев, който се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на домакините.

Девет минути по-късно Пиетробон се възползва от груба грешка в отбраната на Черноморец и покачи преднината на „орлетата” на 2:0.

В 39-та минута Метушев изведе Витанов изведе сам срещу вратаря на домакините Стоянов и футболистът на гостите направи резултата 3:0.

Второто полувреме започна с гол за домакините, като Пламен Крумов намали резултата на 1:3.

В 71-та Емил Тодоров извърши нарушение срещу Иваников, след което на терена настъпи меле. Съдията Антон Генов показа директни червени картони на двамата футболисти.

В 85-та минута Метушев оформи крайния резултат в срещата.

Черноморец: Стоянов, Трайков, Костенски, Кръстев, Пенев (Дянков), Караканов, Траянов, Марсио (Крумов), Ремзи, Божилов (Тодоров), Любенов.

Пирин: Иваников, Бодуров, Коемджиев, Георгиев, Дяков, Стоев, Витанов (Костадинов), Паланков, Пиетробон (Чавдаров), Метушев, Наков (Дафинов).