Пирин Благоевград победи третодивизионния израелски Ахафа (Хайфа) с 4:0. Контролната среща се игра в Бобошево и старши треньорът на благоевградчани Петър Цветков даде шанс за изява на футболисти, които по-рядко влизат в игра. Борислав Хазуров откри резултата в 35-та минута, но в последната минута на първото полувреме бе контузен, тъй като гостите играха изключително грубо.

Още в 47-та минута Стефан Костадинов завърши великолепна комбинация с рядко красива задна ножица и покачи на 2:0. Младежкият национал Веселин Стойков, който не е влизал в игра от три месеца насам, тъй като страдаше от футболна болест, изигра първите си минути и записа два гола в актива си в 60-та и 82-та минута.

Следващата контрола за Пирин, отново в Бобошево, срещу Марек е в събота от 10:30 часа. Тя е с толкова ранен начален час по настояване на дупничани.