Пирин Благоевград спечели у дома срещу Калиакра Каварна с 1:0 и постигна много важна победа в битката за оцеляване в А група.

Единственото попадение в срещата на стадион Христо Ботев падна в 36-ата минута, когато Иван Цветков изведе в коридор Александър Башлиев, който надбяга двама защитници на Калиакра и от малък ъгъл простреля Цветан Димитров.

Това бе втора шампионатна победа за тима на Костадин Ангелов през пролетта и орлетата излязоха от зоната на изпадащите. Пирин събра актив от 18 точки и се изкачи на 13-о място в класирането. Осем кръга преди края Калиакра се смъкна на 14-а позиция със 17 точки.

В четвъртък благоевградчани гостуват на Славия в двубой от полуфиналите за Купата на България и успех на Овча Купел дори би могъл да класира орлетата за Лига Европа.