С инфарктно попадение в последната минута на двубоя Пирин успя да спечели трите точки от мача с Видима Раковски.

Домакините от Севлиево не успяха да вкарат попадение в редовните 90 минути, а от това се възползваха възпитаниците на Петър Цветков, които измъкнаха победата с минималното 1:0, за да се изкачат на 4-о място в таблицата.

В герой за гостите от Благоевград се превърна Николай Бодуров, който вкара с глава след центриране от корнер. По няколко добри положения пропуснаха и двата отбора преди това, като едно от най-чистите бе дело на Пиетробон, който сам срещу вратаря, но не успя да вкара топката в мрежата.

Така след победата с 1:0, Пирин заема 4-о място във временното класиране на А група с 19 точки, като отстъпва единствено на лидерите – ЦСКА, Левски и Локомотив София.

Видима Раковски остана на 15-та позиция с едва 8 точки от 10 кръга, колкото има и 14-я – Вихрен.