Отборът на Пирин Гоце Делчев приключи със загуба контролните срещи от този подготвителен период. Неврокопчани записаха тежка загуба с 0:4 от елитния гръцки Арис Солун в Правец. Това е втора голяма загуба за Пирин Гоце Делчев от гръцки отбор, след поражението с 0:4 от Ксанти на 4 юли. По този начин неврокопчани останаха без победа в контролите от тази подготовка. Възпитаниците на Тенчо Тенев записаха 3 равенства и 5 загуби.

Изпълнителният директор Асен Трендафилов бе категоричен, че отборът няма да играе други контроли до първия мач от шампионата срещу „Локомотив“ София. Той е на 20 юли от 18:30 часа.

Колкото до контролата в Правец футболистите на Арис вкараха по два гола в двете полувремена. Най-напред Маня се разписа на два пъти във 20-та и в 29-та минута. В 53-та Агеудис покачи на 3:0, а 20 минути по-късно Стамболджиев оформи крайното 4:0.