Пирин Гоце Делчев постигна историческа първа победа в А група, след като се наложи драматично с 2:1 като домакин срещу Миньор Перник в първия кръг от новия сезон.

В 27-та минута Иван Михов спъна в наказателното поле футболист на домакините и главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа. От бялата точка Румен Лапантов бе точен и вкара първия гол за отбора от град Гоце Делчев в елитния футбол.

В 53-та минута отново Иван Михов от гостите и нападателят на домакините Румен Лапантов бяха главните действащи лица: Михов извърши грубо нарушение срещу Лапантов и получи втори жълт и съответно червен картон.

Само след десет минути още един футболист на гостите получи червен картон - Николай Харузов спря непозволено откъсващия си Хазуров и получи червен картон.

В 86-та минута гостите, макар и с девет души на терена, изравниха: след центриране Борислав Стойчев с глава изпрати неспасяемо топката в мрежата на домакините - 1:1.

В даденото от съдията Николай Йорданов продължение след края на мача след изпълнение на корнер Любомир Гуцев с точен удар успя да донесе първата победа в елита на Пирин Гоце Делчев.