Отборът на Пирин Гоце Делчев победи Септември Симитли с 4:2 в контролна футболна среща. Това бе първата предсезонна контрола, която неврокопчани изиграха на стадиона в Гоце Делчев.

Ръководството на отбора бе обявило цена на билетите 5 лв., тъй като възнамеряваше със събраните средства да бъде закупена екипировка за 4-те юношески формации. Въпреки входа около 200 човека дойдоха да видят как ще изглежда отборът през пролетта в „А” група.

Преди самия двубой бяха представени 8-те нови попълнения в отбора на Йордан Боздански. От тях 7 са бивши футболисти на клуба, а бразилецът Ели Маркес пък е гоцеделчевски зет.

Самият двубой завърши с победа за домакините от 4:2. Марио Близнаков откри резултата в 32-ата минута от дузпа, а в 63-ата минута юношата на домакините Боянчев си вкара куриозен автогол. Той върна една топка към вратаря Юсев, който се размина с нея и топката отиде в мрежата. Мартин Газиев отново изведе домакините напред в 68-ата минута, а в 72-ата Зефир Катунчев при самостоятелен пробив покачи на 3:1. Петьо Янкулски намали в 80-ата минута на 3:2, а 7 минути по-късно друг юноша на домакините- Павел Бакиев оформи и крайното 4:2.