Отборът на Пирин ГД победи с 3:2 Монтана в мач от 1/16-финалите за Купата на България.

Въпреки победата интригата се запазва за втория мач-реванш на 24 и 25 ноември, когато домакин ще бъде отборът на Монтана.

Домакините откриха резултата в 43-ата минута, когато Петров подаде към Панайотов, който излезе сам срещу Цветковски и прокара топката между краката му за 1:0. Две минути по-късно, Петров бе изведен сам срещу Цветковски и с хубав прехвърлящ удар прати топката във врата на Монтана за 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

През вторите 45 минути Монтана показа, че няма да се предадат и в 62-ата минута Мирослав Антонов излезе сам срещу Абдиков и намали за 2:1. Гостите имаха и 2 греди, дело на Деян Христов.

Същевременно в 84-ата минута гол на Драги Коцев бе отменен от главният рефер заради фаул, извършен 30 метра по-напред.

В 85-ата минута Воденичаров излезе сам срещу вратаря, но се засуети, подхлъзна се и не можа да се възползва от хубавото положение.

Минута по-късно, 86-ата минута Марчев подаде към Петър Лазаров, който с удар от границата на наказателното поле на Монтана прати топката в долния десен ъгъл на Цветковски.

Крайният резултат бе оформен в 89-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Пирин, Мартин Сечков засече топката с глава и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Цветковски.

Пирин Гоце Делчев: Абдиков, Дреновички, Фиданин (69' Кикарин), Лазаров, В.Марчев, Лапантов (54 Иван Стоянов), Коцев, Панайотов (76 Карапетров), Ил.Марчев, Петров.

Монтана: Цветковски, Мечечиев, Сечков, Ковачев, Личков (46 Дениран), Костадинов, Пашов (46 Христов), Й.Георгиев, Воденичаров, М.Антонов, Чепилов.