Въпреки че все още отборът е без ръководство и треньор, футболистите на Берое ще получат премии при евентуален успех над Вихрен в мача от 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Парите са осигурени от бизнесмените, които през последните месеци издържат клуба, информира Beroe Online.

Любопитното е, че Вихрен също няма треньор, след напускането на Едуард Ераносян.

Двубоят е с начален час 14:00 на Градския стадион в Стара Загора. По регламент на тази фаза от турнира победителят се определя в една среща. Ако в редовните деветдесет минути двата състава не излъчат победител, следват две продължения по петнадесет минути и евентуално дузпи. Преди по-малко от десет дни Берое победи тима от Сандански с 2:0, след две попадения с глава на капитана Ваня Джаферович, след изпълнение на статични положения.

Срещата със сигурност пропускат контузените Слави Жеков, Тодор Симов, Галин Иванов, Петър Колев, Антон Вергилов и наказания Иво Иванов. Ваня Джаферович е с болки в кръста, след тежкия мач в Ловеч.