Локомотив София и Славия не можаха да си вкарат гол и съответно да се победят в малкото столично дерби от 26-ия кръг в А група, което завърши 0:0 пред около 1500 зрители на стадиона в кв. „Надежда”.

Двата отбора показаха равностойна игра, като лек превес през първото полувреме имаха домакините, а през втората част „белите” бяха с една идея по-активния тим на терена.

През първата част „железничарите” създадоха повече положения пред противниковата врата, а в самото начало на срещата удариха и греда. Христо Златински центрира от фаул, Кристиян Добрев отклони с глава, а топката отиде в страничния стълб на Райс Мболи.

През второто полувреме картината на терена се промени леко. Играчите на Велислав Вуцов погледнаха по-смело към вратата на Юлиан Левашки, но въпреки това не успяха да отбележат във вратата на стража Мболи, който е следен от скаути на Манчестър Юнайтед.

След хикса, Локо Сф продължава да заема 2-то място с актив от 52 точки. Славия пък е на 5-та позиция с 46, на точка зад Левски.