И четирите нови попълнения на Левски през зимата взеха участие в първата контрола на „сините“ срещу Аарау в Кипър, която приключи с победа за швейцарците с 2:0. Илиан Илиев заложи на два различни състава за преди и след почивката, като Милен Василев и Пламен Димов играха през първото, а Стефан Велев и вратаря Михаил Иванов – през второто. Българите имаха няколко отлични положения за гол, но не успя да отговори на двата ранни гола за лидера в швейцарската втора дивизия.

Малко преди началото мача капитанът на Левски Станислав Ангелов получи лека травма и Илиан Илиев го замени с младия Мики Орачев.

Откриващите минути на Общинския стадион в Ормидиа не предложиха кой знае какво зрелище, но Аарау откри още при първото си положение. Швейцарският тим, който е значително по-напред в подготовката си, вкара в 16-ата минута, когато централният нападател Адриан Сенгер се ориентира най-добре при един корнер и с глава разстреля Пламен Илиев.

В 27-ата минута Аарау удвои преднината си, като този път Артур Йонита проби по десния фланг и центрира, а аржентинецът Сенгер за втори път опъна „синята“ мрежа.

Почти веднага след попадението Милен Василев можеше да ознаменува дебюта си с гол, но вратарят Мал изби топката, която летеше под гредата. До края на мача Базил Де Карвальо и Дъстли Мюлдер пробваха късмета си, но 22-годишният страж на швейцарците пак отрази ударите им.

През втората част Левски излезе в изцяло променен състав, като Владимир Гаджев взе капитанската лента от Пламен Илиев, а Стефан Велев и Михаил Иванов записаха своите първи минути със синята фланелка.

Още в самото начало на полувремето новият вратар на столичани трябваше да се намесва решително при една бърза контраатака на Аарау, завършила с опасен шут на Кала.

В 71-ата минута пък за малко не стигна до бой между футболистите на двата отбора, след като Жоао Силва влезе остро на вратаря Мал в опита си да догони един дълъг пас. Кубски веднага потърси сметка на португалеца, но намесата на Гаджев и съдиите бързо успокои обстановката. В крайна сметка обаче Кубски и Силва получиха официални предупреждения.

След този епизод Левски стигна до най-добрите положения за гол. Първо в 76-ата Радослав Цонев се озова на чиста позиция, но би слабо в ръцете на Мал, а 180 секунди по-късно младият Пламен Илиев изведе Гаджев сам срещу вратаря, но халфът шутира покрай дясната греда.

Следващата контрола на „сините“ е срещу1/16-финалиста в Лига Европа Виктория Пилзен на 30 януари.

Левски – Аарау 0:2

0:1 Сенгер 16'

0:2 Сенгер 27'

Левски (първо полувреме): Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Пламен Димов, Йордан Милиев, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Даниел Димов, Антонио Вутов, Милен Василев, Борислав Цонев, Базил Де Карвальо.

Левски (второ полувреме): Михаил Иванов, Роман Прохазка, Димитър Везалов, Ромен Ели,Орлин Старокин, Стефан Велев, Радослав Цонев, Пламен Илиев, Илиян Йорданов, Владимир Гаджев,  Жоао Силва.