Новакът в „А“ група Пирин попари Левски и го победи с 2:0 в контрола, играна в Самоков. „Сините“ бяха доста беззъби и безидейни, а техни грешки допълнително улесниха „орлетата“ при отбелязването на головете от Мартин Тошев в 3-ата и Антонио Хаджииванов в 71-ата минута.

Мачът започна с неразбирателство при „сините“, което веднага бе наказано с гол в тяхната врата. Едно от новите попълнения Георги Костадинов загуби топката, последва мълниеносна контра на пиринци, завършена успешно от Мартин Тошев за 0:1 в 3-ата минута.

Впоследствие Левски пое инициативата, но единственото, което постигна през първата част, бяха няколко удари от средна и далечна дистанция, които се оказаха неточни.

Най-доброто положение за Левски дойде в самия край на първата част, когато след центриране от фаул Атанас Курдов стреля с глава, но вратарят Костов отби топката в корнер.

Левски продължи да бъде по-активен и след почивката, когато играта напуснаха повече нови в тима, но отново липсваше острота в играта на водения от Стойчо Стоев тим. Пирин от своя страна се задоволяваше с това да изчаква съперника си и да контраатакува рядко. В един подобен момент Мартин Тошев стреля отдалеч, но топката мина встрани от вратата на Левски.

Така в 71-ата минута се стигна до втория гол в полза на Пирин. „Сините“ отново допуснаха грешка в средата на терена, пиринци отнеха и организираха контра. Тя бе завършена успешно от Антонио Хаджииванов, който реализира за 0:2 с удар от наказателното поле.

Левски - Пирин

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

ЛЕВСКИ – ПИРИН 0:2

Голмайстори: 0:1 Мартин Тошев 3, 0:2 Антонио Хаджииванов 71

Мачът се разви така:

1 - Начало на мача.

3 - Пирин повежда с 1:0.  Мартин Тошев открива резултата след грешка в защитата на Левски.

10 - Атака на Краев отдясно, Курдов не успява да гардира топката и опасността преминава.

14 - Константину атакува отляво, центрира, но Курдов стреля неточно с глава.

20 - Краев проби отдясно, подаде към Константину, който от дъгата стреля над вратата на Пирин.

22 - Жълт картон за Де Ноойер от Левски.

25 - Играта е спряна, за да могат двата отбора да пият вода.

28 - Вратарят на Пирин Костов изрита една топка в тялото на Краев, но после тя се върна в ръцете му.

32 - Далечен шут на Махмудов изпраща топката встрани от вратата на Пирин.

35 - Шут на Краев, вратарят Костов спасява в два такта.

40 - Махмудов е сменен от Боби Цонев в състава на Левски.

45+2 - Фаул за Левски, Курдов стреля с глава след центрирането на Боби Цонев, вратарят Костов избива в корнер.

45+3 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.

47 - Прохазка подаде на Александър Александров, който стреля встрани от вратата на Пирин.

59 - Опасен фаул за Левски, но ударът е право в стената.

60 - Разбъркване след корнер в пеналта на Пирин, не се стигна до удар.

64 - Удар отдалеч на Мартин Тошев, топката минава на половин метър встрани от вратата на Левски.

71 - Хаджииванов направи резултата 2:0 за Пирин. Грешка в средата на терена на "сините" футболисти, доведе до бърза контра на Пирин,Хаджииванов пое топката и я изпрати във вратата на Левски.

81 - Първа добра възможност за Левски през втората част, ударът на Ради Цонев обаче не носи резултат.

89 - Боби Цонев стреля диагонално от фаул, но топката минава страни от вратата.

90 - Последен опит на Левски да намали резултата, но защитата на Пирин се справя.

90+2 - Край на мача Левски - Пирин 0:2

ЛЕВСКИ: 29 Боян Йоргачевич /46-Александър Любенов/, 15 Роман Прохазка, 32 Деян Иванов, 30 Максимилиан Карнер /46-Вселин Минев/, 4 Мики Орачев, 12 Божидар Краев, 6 Алекс Константину /46-Радослав Цонев/, 8 Джереми Де Ноойер /46-Александър Александров/, 70 Георги Костадинов /63-Георги Янев/ , 7 Денис Махмудов /40-Борислав Цонев/, 9 Атанас Курдов /67-Илия Димитров/ /Резерви: 24 Александър Любенов, 14 Веселин Минев, 88 Георги Янев, 17 Ивайло Найденов, 18 Борислав Цонев, 16 Стефан Аличков, 19 Илия Димитров, 5 Минко Ластарджиев, 2 Александър Александров, 21 Радослав Цонев, 22 Владислав Мисяк, 20 Лео Матадос/ Старши треньор Стойчо Стоев

ПИРИН: 12 Красимир Костов, 21 Александър Башлиев, 6 Емил Виячки, 2 Богомил Дяков, 23 Венцислав Бенгюзов, 5 Александър Дюлгеров, 24 Антон Костадинов, 15 Димитър Благов, 19 Благой Наков, 7 Тони Тасев, 10 Мартин Тошев /Ганев, Карапетров, Хаджииванов, Николов/ /Резерви: 22 Веселин Ганев, 18 Юлиян Попев, 17 Илия Карапетров, 11 Тодор Траянов, 4 Васил Туджаров, 8 Антонио Хаджииванов, 14 Стилян Николов, 3 Румен Сандев, 25 Васил Божинов, 26 Владимир Гогов, 1 Николай Банков/ Старши треньор Неделчо Матушев.