Отборът на Лудогорец постигна очаквана и резонна победа над Монтана в последния есенен кръг на „А“ група. Възпитаниците на Ивайло Петев се наложиха с 3:0, а успехът ги остави на върха във временното класиране до пролетта. Домакините не показаха най-добрата си игра, но въпреки това реализираха три безответни гола, които се оказаха напълно достатъчни.

Головете за победата на „орлите“ реализираха Гулдан, Иван Стоянов от дузпа и Михаил Александров. Гостите от Монтана играха с човек по-малко едно полувреме, след като в последната минута на първата част Милен Лахчев бе отстранен за реплика срещу главния рефер Станислав Ставров.

Никакви проблеми за Лудогорец срещу Монтана, шампионът ще зимува на върха

източник: Gong.bg, Радка Минчева

Двубоят на „Лудогорец арена“ започна доста слабо. Въпреки че домакините контролираха изцяло събитията на терена, трудно стигаха до чисти голови положения, докато гостите от Монтана, които играха без редица основни футболисти, предимно се защитаваха.

Резултатът в мача бе открит в 33-ата минута след меле в наказателното поле на гостите. След изпълнение на корнер, топката попадна в краката на Мирослав Иванов, който стреля два пъти, но и при двата удара вратарят Цветковски бе на мястото си и успяваше да избие. При третата добавка на Гулдан обаче, стражът на гостите бе безпомощен.

Всичко в срещата бе решено в последната минута на първата част, когато Лудогорец стигна до дузпа, а Милен Лахчев бе отстранен с директен червен картон. Пашов игра непозволено в наказателното поле срещу Витиня, а Ставров посочи бялата точка. В протестите на гостите Лахчев си позволи да репликира главния рефер, който му показа пътят към съблекалните.

Иван Стоянов бе безкомпромисен от наказателния удар и даде комфортна преднина на „орлите“.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено и домакините логично продължиха да диктуват събитията на терена. Единственият интересен момент пред вратата на Голубович дойде едва в 74-ата минута, когато резервата Петър Петров нацели десния страничен стълб с удар от над 30 метра.

Третият гол за Лудогорец вкара Михаил Александров пет минути преди края на мача. Топката бе центрирана отляво, а Александров не срещна трудности да засече коженото кълбо в мрежата.

Така шампионът събра актив от 38 точки, една повече от Левски, който по-рано се наложи с 3:1 над Славия в най-старото столично дерби. Монтана е на 12-ата позиция във временното класиране на шампионата.