Отборът на Нефтохимик претърпя първа загуба в предсезонната си  подготовка. Бургаския тим загуби с 0-2 от Локомотив ГО. Двубоят се игра  в Трявна, където двата отбора са на подготвителен лагер.

Срещата започна равностойно, като Нефтохимик можеше да открие резултата  още в началото, когато Живко Петков излезе на добра позиция зад  защитата на Локомотив, но диагоналния му удар мина в страни от вратата.  Малко по-късно Нефтохимик получи шанс да изпълни пряк свободен удар на  удобна позиция, но шута на Иван Вълчанов срещна стената. В края на  първото полувреме Локомотив ГО стигна до гол след меле в наказателното  поле на „шейховете.

През второто полувреме старши –треньорът на Нефтохимик, Димчо Ненов  направи няколко смени, но след една контра атака отбора на Локомотив  стигна до втори гол в 52-та минута. След това попадение Нефтохимик  натисна сериозно своя съперник, но пропуски направиха Чакъров, Борисов и  Хазуров. До края резултата остана непроменен и по този начин бургаския  тим допусна първа загуба в своите контроли.

Срещата за бургазлии, заради травми пропуснаха Даниел Гаджев и Живко Хаджиев, а  вратаря Стоян Колев все още изостава с подготовката и също не взе  участие. Следващата проверка на Нефтохимик е идната неделя от 18:00 часа  срещу отбора на Ботев Пд.