Нефтохимик нанесе първа загуба на Берое във втората седмица. Бургазлии спечелиха с минималното 1:0 при домакинството си от 33-я кръг на А група, който се игра на стадиона в Несебър пред около 200 зрители. Берое имаше надмощие в мача, но не успя да реализира нито едно от създадените положения пред вратата на Нефтохимик. Играчите на Златко Янков заложиха на контраатаката от първата минута на срещата и успяха да отбележат победен гол още в 15-та минута чрез Ерай Карадайъ. Теренът не предразположи двата отбора да се представят на едно високо ниво, а футболът липсваше в големи моменти от срещата.

Заради различни причини мача за Берое пропуснаха Николай Чипев, Борислав Стойчев, Станислав Костов, Илия Мунин, Елио Мартинс, Иво Иванов, Игор Джоман.

Берое започна по-активно мача и още в 3-та минута Жуниор Мапуку подаде с глава към Елиаш Да Силва, който стреля от около 17 метра, но над напречната греда в аут.

Беройци изпуснаха нова добра възможност да поведат в резултата в 8-та минута, когато Стефан Спировски стреля от фаул от около 30 метра, Костадин Георгиев не се намеси добре и след това топката срещня десния стълб на вратата му, а след това Георги Петков от гол линията изби в корнер.

Нефтохимик поведе доста изненадващо в резултата в 14-та минута, когато Ивелин Янев пусна извеждащ пас към Ерай Карадайъ, който излезе сам срещу Иван Караджов и с удар покрай него прати топката във вратата на Берое.

Старши треньорът на Нефтохимик Златко Янков направи принудителна смяна в 15-та минута, когато смени Станислав Жеков, който получи контузия, а на негово място в игра се появи Валентин Добревски.

Берое бързо можеше да изравни резултата, след като в 24-та минута Салим Керкар центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където Жуниор Мапуку стреля, но неточно в страни от вратата на Костадин Георгиев. Пет минути по-късно Жуниор Мапуку стреля с глава, но Костадин Георгиев този път се намеси и улови топката без проблеми.

Стефан Спировски стреля от фаул в 33-та минута, но Костадин Георгиев реагира и спаси.

Емануил Манев стреля в 36-та минута отдалеч, но право в ръцете на Иван Караджов.

„Зелено-белите” пропиляха нова много добра възможност в 37-та минута, когато Георги Андонов свали с глава към Жуниор Мапуку, който остана сам срещу Костадин Георгиев, но стреля в страни от десния стълб на вратата на Нефтохимик.

Берое изпусна да изравни резултата в 40-та минута, когато Салим Керкар центрира в наказателното поле на Нефтохимик, след което Костадин Георгиев не се намеси убедително и изпрати топката в краката на Георги Андонов, който стреля, но при повторната си намеса вратарят спаси. Минута по-късно Веселин Пенев центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, след което Владимир Зафиров стреля с глава, но в страни от десния стълб на вратата на Костадин Георгиев.

Берое можеше да изравни резултата в 47-та минута, когато Атанас Зехиров стреля опасно, но защитник на Нефтохимик изби на метър пред гол линията. Атанас Зехиров пробва нов далечен удар в 67-та минута, но Костадин Георгиев успя да закове топката на гол линията и да спаси. В 68-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Нефтохимик Виктор Шишков стреля с глава, но неточно в аут.

Салим Керкар направи добър пробив в 72-та минута, след което имаше претенции, че играч на Нефтохимик е играл с ръка, но съдията Георги Давидов не видя основание да посочи бялата точка.

Две минути преди края Берое можеше да стигне до точката при разбъркване пред вратата на „шейховете“, като Андонов и Керкар последователно не успяха да стрелят. В първата минута на добавеното време Керкар подаде точно от фланга към непокрития Андонов, но той от няколко метра с глава прати топката в аут..

Берое остава на осмо място с 52 точки, докато Нефтохимик вече има 19 точки, които му позволиха да излезе на предпоследното 13-о място. В първата минута на добавеното време Керкар подаде точно от фланга към непокрития Андонов, но той от няколко метра с глава стреля в аут.

Нефтохимик: 90. Костадин Георгиев, 4. Диян Лефтеров, 20 Юри Иванов, 23 Станислав Жеков (к) (15’ – 7. Валентин Добревски), 5. Георги Петков, 81. Ивелин Янев (86' – 22. Ясен Тузаков), 25. Николай Костов, 10. Галин Димов, 14. Емануил Манев, 19. Михаел Орачев, 9. Ерай Карадайъ (65’ – 99. Евтим Димитров)

Берое: 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов (46’ – 8. Самир Аясс), 92. Стефан Спировски (46’ – 19. Пламен Тенев) – 7. Георги Андонов (к), 21. Елиаш Да Силва, 17. Салим Керкар – 30. Жуниор Мапуку (55’ – 88. Виктор Шишков)