Нафтекс не успя да победи младежката формация на Динамо (Киев) в приятелска среща в Кипър. Двата отбора завършиха наравно 1:1.

През цялото време бургаският отбор бе доминиращ на терена. В 14-та минута Стойчо Младенов откри резултата за българите след удобен пас на Божинов. Изравнителният гол падна в 28-та минута, когато след центриране от ъглов удар отдясно на вратата на Чворович, защитник на Нафтекс изби топката, но тя попадна в краката на Мешченко, който я прати в мрежата за 1:1. Последва опасна атака на Нафтекс, като Божинов излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но прати топката в аут. През втората част на срещата българският тим определено превъзхождаше противника си, като през цялото време търсеше победния гол. Много пропуски направи Божинов, който бе най-добрият футболист в мача.

Старши треньорът на Георги Василев заложи на следните 11 за днешния мач: Чворович, Петров, Вл. Зафиров, Бонев, Филипов, Ст. Младенов, Р. Тодоров, Караканов, Валериев, Ст. Георгиев, Божинов. Като резерви участие в мача взеха Генов, Алдев, Петков. „Това беше много сполучлива проверка. Много съм доволен от отбора”, коментира след срещата Василев.