Литекс победи с 2:0 Монтана при гостуването на стадион „Огоста“ в мач от 12-ия кръг на А група. По този начин ловчанлии се завърнаха на победния път, след като в последните два мача записаха равенство и загуба. Монтана допусна много груби грешки в защита, които бяха наказани от съперника.

Литекс започна активно мача и в 8-та минута  Кристиан Малинов подаде към Антон Недялков, който продължи към Данило Асприля, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Монтана и отправи диагонален удар, но неточно в аут. В 28-та минута Арсенио центрира от корнер в наказателното поле на Монтана, след което Елтон свали към Рафаел Перес, а той стреля с глава, но право в ръцете на Христо Иванов.

Литекс поведе в резултата в 39-та минута, когато след много груба грешка на Асен Георгиев и Иван Михов топката попадна в Данило Асприля, който излезе сам срещу Христо Иванов, след което го преодоля и вкара в опразнената врата.

Монтана пропусна единственото си чисто положение в мача в 78-та минута. Георги Ангелов пусна отличен извеждащ пас към Атанас Илиев, който бе покрит от Антон Недялков. Нападателят на Монтана стреля опасно, но Винисиус успя да спаси. След това Атанас Илиев влезе много грубо в краката на Антон Недялков, който притича да избие топката. Съдията Никола Попов покажа жълт картон на Илиев за грубото влизане в краката на Недялков.

Литекс удвои своята преднина в 83-та минута, когато Арсенио пусна отличен извеждащ пас към Бьорн Йонсен, който навлезе в наказателното поле и с плътен удар вкара топката под напречната греда на вратата на Христо Иванов.

Литекс бе близо до това да реализира трети гол в 85-та минута, когато Асен Георгиев допусна груба грешка, Диого Виана изскочи сам срещу Христо Иванов и стреля, но вратарят спаси.

Литекс излезе временно на първо място в класирането с 22 точки, докато Монтана остана на осма позиция с 12 точки.

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров,Асен Георгиев, Иван Михов, Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Станислав Генчев (46-Сергей Георгиев), Иван Минчев (72-Алби Дости), Здравко Лазаров (46-Атанас Илиев), Християн Попов, Борислав Балджийски

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Антон Недялков, Рафаел Перес, Елтон, Никола Колев, Красимир Станоев (73-Диого Виана), Кристиан Малинов, Арсенио Нунеш, Данило Асприля (62-Хенри Рохас), Георги Минчев (62-Бьорн Йонсен)