Лудогорец постигна престижна победа срещу Краснодар в първата си контрола по време на лагера на отбора в Австрия. Българският шампион надделя с 3:2 срещу руския тим.

Воденият от Бруно Рибейро отбор направи много силно първо полувреме, в което паднаха и трите попадения във вратата на руснаците.

Лудогорец започва в следния състав: 21. Владислав Стоянов - 19. Александър Василев, 8. Лукас Саша, 24. Преслав Петров, 77. Витиня - 12 Абел Анисе - 93. Върджил Мисиджан, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 16. Браян Ангуло - 11. Жуниор Кишада.

Първата сериозна опасност в мача бе пред вратата на Краснодар. В 5-та минута Върджил Мисиджан навърза няколко футболисти, след което стреля, но Андрий Дикан успя да спаси.

Краснодар можеше да поведе в резултата в 7-та минута, когато Лукас Саша допусна груба грешка, Франсиско Вандерсон му отне топката и излезе сам срещу Владислав Стоянов, но вратарят успя с крак да отрази удара на играча на Краснодар.

Лудогорец поведе в резултата в 14-та минута. Марселиньо пусна пас към Витиня, който центрира в наказателното поле на Краснодар, където Александър Марченко си отбеляза нелеп автогол, като изпрати топката във вратата на Дикан.

Лудогорец удвои своята преднина в 21-та минута. Марселиньо направи двойно подаване с Върджил Мисиджан, който след това веднага продължи към Жуниор Кишада, а той на празна врата не пропусна да се разпише.

Българският шампион реализира трети гол в 31-та минута, когато Браян Ангуло с удар от границата на наказателното поле на Краснодар изпрати топката във вратата на Дикан.

Върджил Мисиджан бе изведен сам срещу Дикан в 55-та минута, но вратарят на Краснодар успя да спаси и да избие топката в корнер. Пет минути по-късно Върджил Мисиджан получи хубав пас в наказателното поле на Краснодар, но стреля неточно в аут.

Краснодар върна едно попадение в 62-та минута, когато Руслан Болов с удар от границата на наказателното поле на Лудогорец изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Чворович.

Руснаците отбелязаха и втори гол в 67-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Лудогорец, Ари засече отблизо топката с глава и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Иван Чворович.

Ари можеше да изравни резултата в 76-та минута, но ударът му бе спасен от Иван Чворович.

Ари бе близо до това да се разпише в 77-та минута, но Лукас Саша успя да избие топката пред гол линията.

Иван Чворович допусна груба грешка в 84-та минута, но Ари не се възползва от нея.

Следващата контрола на Лудогорец е в сряда (1 юли) от 19 часа срещу Университатя Крайова. Срещата можете да наблюдавате по Diema sport и Gong Play. Maчът ще следим и на живо в Gong.bg.