Отборът на Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 2:1 в първи 1/4-финален мач от Купата на България, игран на стадиона в парк Лаута.

Двата тима направиха здраво дерби на лошия терен в Пловдив, като домакините поведоха още в 9-та минута чрез Ванчо Траянов, който се разписа след добавка. Столичните "железничари" отговориха бързо и 5 минути по-късно Ламжед Шехуди изравни с глава след центриране на Румен Трифонов.

След почивката "смърфовете" бяха доста по-активни и заслужено поведоха в 60-та минута, когато новото попълнение Ласиман се разписа с глава. До края домакините изпуснаха още няколко възможности, а в продължението на мача Здравко Илиев получи директен червен картон, след като направи нарушение като последен в защита.