Славия отново се оказа непосилно препятствие за Левски, след като "сините" загубиха с 1:2 в столичното дерби в долната половина на таблицата.

"Белите" откриха резултата чрез Димитър Пиргов в 25-та минута. Левски все пак успяха да изравнят, след като в 45-та минута Радослав Цонев стреля за 1:1.

След почивката обаче Славия отново поведе в резултата. Петър Атанасов се възползва от грешки в защитата на Левски и направи 2:1 в полза на тима от "Овча Купел".

След това нещата на терена се поизнервиха и в 78-та минута Левски остана с човек по-малко, след като Веселин Минев получи червен картон за нарушение срещу Фонсека.

В 87-та минута Жереми Манзоро направи 3:1 за Славия, но в 90-та минута Радослав Цончев вкара второто си попадение и оформи крайното 2:3.

С успеха си Славия са с 40 точки на девета позиция, а Левски са на седмо място с 50 точки.