Едуард Ераносян започна с победа начело на Лудогорец. Шампионът на България отново не впечатли с представянето си, но успя да спечели с минималното 1:0 срещу Локомотив Пловдив на „Лудогорец Арена“ в мач от петия кръг на А група. Последното ново попълнение на разградчани Клаудиу Кешеру направи своя официален дебют за отбора.

Първата опасност пред една от двете врати бе в 27-та минута, когато Крум Стоянов центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Мартин Камбуров стреля с глава, но Владислав Стоянов демонстрира добър рефлекс и успя да избие в корнер.

Лудогорец поведе в 42-та минута, когато Александър Василев центрира в наказателното поле на Локомотив, където Марселиньо засече топката и отблизо я изпрати във вратата на Ясеин Ел Каруби.

През второто полувреме Лудогорец вдигна малко повече оборотите и опасностите пред вратата на Локомотив започнаха да се редуват. В 59-та минута Вандерсон комбинира с Клаудиу Кешеру, който стреля, но неточно встрани от вратата на Ел Каруби. Шест минути по-късно след хубаво изградена атака топката стигна до Кешеру, който стреля, но право в ръцете на Ел Каруби. Секунди по-късно Лудогорец създаде поредната опасност пред вратата на Локомотив. Вандерсон пусна много добър пас към Михаил Александров, който стреля, но Каруби изби топката в корнер.

Лудогорец можеше да удвои своята преднина в 66-та минута, когато Натанаел центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив, след което Вандерсон стреля с глава, но топката срещна десния стълб на вратата на Ел Каруби.

Локомотив реализира попадение в 81-та минута чрез Боне, но голът правилно не бе зачетен заради засада.

Лудогорец можеше да реши всичко в 87-та минута, когато Анисе получи отличен извеждащ пас, след което преодоля Ел Каруби, но не успя да намери опразнената врата и стреля високо над напречната греда в аут.

Така Едуард Ераносян дебютира с победа начело на Лудогорец. Разградчани се изкачиха на трето място във временното класиране с актив от 10 точки, докато Локомотив Пловдив остава предпоследен с едва 2 точки.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов - 19. Александър Василев (46' - 88.Вандерсон), 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 6.Натанаел - 18.Светослав Дяков, 30.Андрей Препелица - 93.Върджил Мисиджан (57' - 7. Михаил Александров), 84.Марселиньо, 4. Сисиньо - 28. Клаудиу Кешеру (86' - 12. Абел Анисе).

Локомотив Пловдив: 16.Янис Ел Каруби - 25.Крум Стоянов, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов - 22.Люик Дюфо, 89.Йоан Ласиман (23' – 21. Бирсент Карагерен), 90.Оливие Боне, 19.Димитър Велковски (60' - 27.Димо Бакалов) - 28.Зоран Балдовалиев  (75' - 5.Георги Вълчев), 11.Мартин Камбуров.