С невероятен скандал беше прекратен двубоят от 20-ия кръг на А група между Левски и Литекс.

Главният мениджър на „оранжевите“ Стойчо Стоилов слезе на терена и започна да ръкомаха на своите играчи, за да ги извади от терена в края на първото полувреме. Той предприе крайния ход, след като главният съдия Георги Йорданов отсъди дузпа в полза на домакините от София.

Рафаел Перес получи червен картон, а това беше вторият футболист на Литекс, който напусна терена. Това беше ключът към финалното развитие при резултат 1:0 в полза на гостите.

Ето как стартира двубоят:

В 8-ата минута Веселин Минев удари без топка Данило Асприля. Реферът му даде само жълт картон, но можеше да е и по-строг.

В 15-ата минута Бьорн Йонсен от Литекс бе изгонен с червен картон заради удар без топка срещу Мигел Бедоя.

Само 5 минути по-късно Литекс поведе с гол на Данило Асприля.

В края на първото полувреме и Рафа Перес от Литекс получи червен картон за удар срещу Мигел Бедоя в наказателното поле на Левски.