Славия победи Монтана с 2:1 като гост и затвърди доброто си представяне на чужд терен. "Белите" поведоха с два гола, преди Монтана да върне един гол до почивката.

Два спорни момента маркираха мача. Една неотсъдена дузпа и един незачетен гол, все във вреда на Монтана.

Славия дели второ-трето място с Лудогорец с 15 точки след 9-ия кръг, а Монтана е седми с 9 точки.

Първата сериозна опасност възникна в 11-ата минута пред вратата на Монтана. Създаде я Ивайло Димитров, който уцели гредата на вратата зад Христо Иванов.

По-успешното начало на мача бе затвърдено от гола на Антон Карачанаков в 20-ата минута. Бившият играч на ЦСКА направи индивидуален пробив, който завърши сам за 0:1.

Скоро Славия затвърди добрите впечатления от играта си и подчерта безличното присъствие на домакините..

Цветомир Панов отне топката, тя мина през Манзоро, който изведе Семерджиев и той сам срещу вратаря не сбърка. Топката се чукна в левия стълб и влезе във вратата на Монтана. - 0:2 в 32-ата минута.

Ферарио Спасов очевидно остана крайно недоволен от представянето на двамата чужденци в състава Алби Дости и Матей Поплатник и ги смени със Станислав Генчев и Атанас Илиев още през първото полувреме.

В 39-ата минута Монтана имаше сериозна претенция за дузпа, Балджийски падна, контакт с вратаря Кирев имаше, но Николай Йорданов не реагира.

В 45-ата минута страхотен далечен изстрел на Иван Минчев върна Монтана в мача – 1:2 в перфектен момент, точно преди почивката.

Веднага след почивката Ферарио Спасов направи и третата си смяна, пускайки Здравко Лазаров, за да подсили още повече атаката на Монтана.

Играта продължи да бъде оспорвана и интересна. И Монтана, и Славия търсеха нов гол. Ситуациите за гол обаче не бяха толкова през второто полувреме.

Един от най-ярките пропуски бе акцията двама срещу вратар на Ивайло Димитров и Жереми Манзоро, които обаче се засуетиха и не затвориха мача в полза на Славия.

Нов шанс за гол се откри пред Антон Карачанаков в 81-ата минута, но вратарят Христо Иванов изби удара му в корнер.

Нов спорен момент възникна в 84-ата минута, когато Станислав Генчев изпрати топката във вратата на Монтана, но бе отсъдена засада. Повторенията показаха, че такава има, макари минимална.

МОНТАНА – СЛАВИЯ 1:2

0:1 Антон Карачанаков 20

0:2 Владимир Семерджиев 32

1:2 Иван Минчев 45+1

МОНТАНА: 1 Христо Иванов, 3 Иван Михов, 6Х ристофор Хубчев, 5 Асен Георгиев, 17 Георги Пашов, 10 Алби Дости /38-Станислав Генчев/, 20 Борислав Балджийски, 18 Янко Ангелов, 8 Иван Минчев, 22 Сергей Георгиев /46-Здравко Лазаров/, 19 Матей Поплатник /38-Атанас Илиев/ / 33 Ивайло Василев, 26 Йордан Тодоров, 15 Георги Ангелов, 25 Станислав Генчев, 16 Владимир Мичев, 77 Здравко Лазаров, 9 Атанас Илиев/ Старши треньор - Ферарио Спасов

СЛАВИЯ:12 Maрио Кирев, 15 Пламен Крачунов, 3 Димитър Пиргов, 87 Диего Фераресо /59-Мартин Дечев/, 25 Цветомир Панов, 10 Янис Карабельов, 22 Владимир Семерджиев, 5 Франк Мбарга, 7 Джереми Манзоро, 71 Антон Карачанаков, 14 Ивайло Димитров /1 Георги Петков, 17 Костадин Дяков, 19 Стефан Велков, 2 Мартин Дечев, 35 Иван Вълчанов, 20 Петър Атанасов, 11 Дуде Ндонгала/ Старши треньор - Иван Колев