Черно море победи Левски с 1:0 в трудна битка на изключително лошия терен във Варна в мач от 18-я кръг на А група.

Домакините поведоха с 1:0 в 43-та минута след попадение на Матиа Курьор, това обаче се оказа достатъчно на "моряците" да грабнат трите точки и да спрат добрата серия на "сините".

Срещата беше доста изнервена, а като цяло Левски владееше повече инициативата. На стадионът в трибуните присъстваше и евентуалният треньор на Левски Димитър Димитров - Херо, който изгледа двубоя. В самия край на мача няколко футболисти си тръгнаха с червени картони.

Първи беше изгонен играча на Черно море Марчин Бургхард, след като получи втори жълт картон. Секунди преди края на срещата директен червен картон получи Антонио Аниете.

С успеха си варненци изместват Ботев Пловдив от седмото място с 25 точки, а Левски остава на четвърта позиция с 28 пункта.