Лудогорец записа първо равенство – 1:1 с Динамо Москва, в контролите от лятната си подготовка в Австрия. Преди това шампионите постигнаха победи срещу Славия Прага с 2:1 и Динамо Тбилиси с 3:0.

Зотов вкара за изпадналия за пръв път в историята си тим на Динамо Москва в 28-ата минута. Марселиньо от фаул изравни в 41-ата за крайното 1:1.

Първото полувреме на мача премина при променливо надмощие. Лудогорец започна по-активно, но скоро и руснаците показаха зъбите си.

В 15-ата минута Кафу бе дръпнат за ръката в наказателното поле на Динамо, но не последва съдийски сигнал за дузпа.

Първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на Лудогорец, но Бечирай намери външната страна на мрежата в 22-ата минута.

В 28-ата обаче атаката на руснаците се оказа резултатна. Тя тръгна по левия фланг, премина после през Бечирай, който подаде на Зотов и той засече в мрежата за 0:1 в 28-ата минута.

Лудогорец реагира и в 41-ата минута стигна до опасен фаул. Марселиньо стреля отлично и изравни резултата – 1:1, въпреки че на тренировката ден по-рано от 10 опита без стена дори не уцели вратата.

Пет минути след подновяването на играта и руснаците получиха правото да изпълнят фаул от същата позиция и също бяха близко до гола. Ударът на Панченко обаче намери напречната греда на лудогорската врата.

В 53-ата минута хубав изстрел от воле на Марселиньо за малко не намери 7-метровата рамка на динамовската врата.

В 62-ата минута Марселиньо пак се пробва от пряк свободен удар, но този път ударът му бе избит под гредата от вратаря Шунин.

В два епизода от мача се стигна и до спречквания между играчи на двата отбора, но без да се стигне до по-сериозна размяна на любезности.

Така равностойният мач завърши наравно – 1:1, първо реми в контролите и за двата отбора след само победи.

Следващата контрола на Лудогорец е на 2 юли, 19,00 ч. срещу израелския Макаби Хайфа.

Лудогорец се е срещал преди това два пъти с Динамо Москва в приятелски срещи. Първата се играе на 6 март 1964 г. на стадион „Дянко Стефанов“ в Разград и завършва 1:1. Гостите откриват в 5-та минута чрез Куранов, Лудогорец изравнява в 15-та минута чрез Сава Великов. В този мач на вратата на Динамо е именитият Лев Яшин. Втората се играе на 20 януари 2015 г. в турския курорт Анталия и завършва 1:1. Гола за разградчани вкарва Марселиньо

През сезон 2015/16 Динамо освобождава множество играчи без траснферни суми и това се отразява на тима, който за пръв път в историята си изпада.

Проследихме мача минута по минута:

1 - НАЧАЛО НА МАЧА

7 - Първа бърза атака на Лудогорец. Марселиньо подава на Лукоки, чийто удар минава встрани от вратата на Динамо.

11 - Груб фаул на Анисе в средата на терена, за което получава жълт картон.

15 - Кафу е дръпнат за ръката и пада в наказателното поле на Динамо, но австрийският съдия си затваря очите и не отсъжда нищо.

22 - Първа опасност пред вратата на Лудогорец. Ударът на Бечирай намери  външната страна на мрежата.

28 - Гол за Динамо. Хубава атака по левия фланг на Сергей Терехов, топката отива у Бечирай, който пуска към Александър Зотов и той засича топката в мрежата на Лудогорец за 0:1. Голът пада в момент, когато Йордан Минев е контузен и българите играят в намален състав.

31- Сисиньо сменя контузения Минев.

35 - Хубава атака на Лудогорец завършва с удар на Лукоки, но топката е избита в корнер.

41 - Гол за Лудогорец. От пряк свободен удар от около 25 метра Марселиньо изпраща топката във вратата на Динамо за 1:1. Интересното е, че на вчерашната тренировка от десетина опита да вкара от фаул и то без стена Марселиньо не успя да намери вратата.

42 - Владислав Стоянов се хвърля в краката на Александър Ташаев и отнема топката решително.

44 - Сисиньо удря по лицето Зотов, има спречкване между двамата, прекратено от останалите футболисти на двата отбора.

45 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 1:1.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46 - Три смени на почивката в състава на Лудогорец. Напуснали са Лукоки, Натанаел и Анисе. На техните места Мисиджан, Витиня и Лукас Саша.

50 - Опасен фаул в полза на Динамо. Ударът на Панченко намира напречната греда на вратата на Лудогорец.

53- Удар от въздуха на Марселиньо, но топката минава встрани от вратата на Динамо.

58 - Фаул за Динамо встрани от наказателното поле. Късо разиграване и след това много неточен удар.

59 - Хубав удар на Саша, топката минава малко над вратата.

62 - Нов опасен изстрел на Марселиньо от фаул, но вратарят Шунин успява да избие в корнер.

64 - Сисиньо обстрелва вратата на Динамо, но Шунин се намесва.

67 - Продължителна атака на Лудогорец, завършила с удар на Лукас Саша, но над вратата.

72 - Хубава контра за Лудогорец, ударът на Мисиджан е над вратата.

72 - При атаката руски защитник прави бодичек на Марселиньо. Следва спречкване между двамата.

73 - Дяков е сменен от Препелица, Кафу от Кешеру, а Марселиньо от Кишада.

83 - Жълт картон за Кешеру за груб фаул.