Берое изигра изключително слаб мач у дома и резонно загуби от Славия с 1:2 в последния мач от 13-ия кръг на А група. Две фрапантни грешки на Благой Макенджиев бяха решаващи за поражението, което накара голяма част от привържениците да напуснат стадиона още преди последния съдийски сигнал. Подаръците на вратаря бяха добре дошли за Антон Карачанаков, който вкара и двете попадения, докато Атанас Зехиров в 89-ата минута бе авторът на почетния гол за заралии.

Успехът изкачи Славия до петата позиция с 19 точки, като ги приближи само на една зад Берое.

Старозагорци потеглиха с повече ентусиазъм в мача и бързо наложиха превес в центъра на терена. Славия удържа първоначалния натиск с компактна игра в отбрана и минимизиране на свободните пространства, а на всичкото отгоре получи и малко очакван подарък в 9-ата минута. Георги Божилов върна една топка не достатъчно силно към вратаря Благой Макенджиев, който напусна наказателното поле, за да я отиграе. Опитът му за пас към Веселин Пенев обаче увисна сериозно и топката отиде право у Карачанаков. Крилото без забавяне шутира от над 30 метра и успя да прехвърли вратаря, докато последният спринтираше към вратата си – 0:1.

Последваха десетина минути, в които организацията в играта на Берое тотално се разпадна и Славия пропусна няколко отлични възможности да осъществи по-успешни атаки. Най-опасната бе в 19-ата минута, когато Емил Мартинов показа страхотна скорост и получи подаване отдясно в наказателното поле. Макенджиев доста спорно излезе да го пресреща, а халфът опита прехвърлящ удар, който мина не много над напречната греда.

Следващият шанс за софиянци дойде в 29-ата минута, когато Матийо Мансе не можа да засече центриране на Ивайло Димитров, но пък топката отскочи право към Янис Карабельов. Халфът шутира без подготовка от 10-ина метра право в ръцете на вратаря.

Две минути по-късно Карачанаков намери Мансе между централните бранители на Берое и французинът се устреми към вратата. Атанас Зехиров демонстрира чудесна скорост и с точен шпагат блокира топката точно когато тъмнокожият играч стреляше към вратата.

След почивката Славия заигра една идея по-предпазливо и с охота оставяше Берое да се увлича в атаки. В 55-ата минута една контраатака на „белите“ доведе корнер отляво на вратата, която Макенджиев пазеше. Карачанаков завъртя към първа греда, където Мансе бе оставен съвсем необезпокояван да стреля с глава от 1-2 метра пред вратата. За късмет на домакините неговият изстрел срещна тялото на застиналия вратар, а после футболист на Берое изчисти надалеч.

Последва един дълъг период от срещата, в който футбол почти не се игра, а главният съдия Георги Димитров раздаде доста картони, включително и за намиращия се на скамейката на Славия Георги Петков, който се замеси в словесна престрелка с Неманя Милисавлевич.

Берое стигна до най-чистата си ситуация в 73-ата минута, когато Спас Делев изпълни добре фаул отляво и близо до тъчлинията. Встрани от точката на дузпата Иво Иванов стреля много силно с глава към близкия ъгъл, а Марио Кирев с атрактивна намеса улови във въздуха и при приземяването закова кълбото точно пред голлинията.

Драмата настъпи в последните минути на редовното време, като първо Благой Макенджиев направи втората си гранзиозна грешка в мача. За втори път той сервира топката за Карачанаков, който единствен го притесняваше при паса. За нападателя не бе трудно да стреля в долния ляв ъгъл и да направи 2:0.

Само три минути по-късно обаче Берое възстанови надеждите си след красив гол на Атанас Зехиров. Той се възползва от заучено изпълнение на ъглов удар, при което топка му бе подадена по земя пред дъгата, а оттам с брилянтен шут под гредата националът матира Марио Кирев.

За повече обаче домакините нямаха сили и така Славия постигна своята четвърта победа като гост.