Македонецът Зоран Балдовалиев в третата минута от добавеното време попари лидера Литекс и донесе точка за Локо Пд с гола си за 1:1.

Домакините не отстъпваха на своя съперник, но красив гол на Хенри Рохас Делгадо в 57-ата правеше разликата почти до самия край. Така, без да блести, Литекс се бе запътил към победа при дебюта на Лауренциу Регекампф, но в крайна сметка това не се случи.

Литекс остава начело с 8 точки, а Локо Пд има само две.

Началото на двубоя бе напълно равностойно. Двата тима предложиха доста борба в средата на терена, а домакините успяха все пак да сътворят една по-опасна атака, която Балдовалиев не завърши точно.

Локо Пд по чудо не откри резултата в 20-ата минута. Центриране на Велковски намери абсолютно непокрития Балдовалиев, който с глава изпрати топката до левия стълб.

Литекс продължи да поддържа равновесието на терена с епизодични опити на Йонсен и Асприля за обстрел на вратата на „черно-белите“. Постепенно двамата чужденци в състава на Литекс засилиха присъствието си пред вратата на Локомотив. В 34-ата минута Йонсен с глава изпрати топката малко над вратата, а в следващата ситуация Асприля затрудни Ел Каруби, който успя да избие топката с крак.

Постепенно нервите започнаха да взимат връх. Камбуров бе в епицентъра на събитията, като при едно пререкания с Бумал, вече имащият картон нападател, рискуваше да получи и втори такъв.

Спорна ситуация в пеналта на Литекс възникна в края полувремето. Повторенията показаха, че Никола Колев е играл чисто срещу Велковски.

Упоритата борба между двата съперника продължи с променлив успех и през втората част.

В 57-ата минута Хенри Рохас Делгадо реши да изненада отдалеч вратаря на Локо Пд Ел Каруби и с диагоналния си изстрел успя да го стори – 0:1.

Постепенно мощта в играта на Локо Пд все повече започна да изчезва. Литекс сравнително спокойно контролираше събитията на терена, без да се стига до сериозни главоболия за Винисиус.

В самия край на мача обаче Балдовалиев с добавка донесе заслужено равенство за Локо Пд - 1:1.

ЛОКО ПД – ЛИТЕКС 1:1

0:1 Хенри Делгадо 57

1:1 Зоран Балдовалиев 90+3

ЛОКОМОТИВ ПД: 16 Ясеин Ел Каруби, 25 Крум Стоянов, 3 Александър Тунчев, 6 Кирил Котев, 71 Пламен Крумов, 5 Георги Вълчев, 89 Йоан Ласиман /66-Димо Бакалов/, 90 Оливие Боне, 19 Димитър Велковски /67-Бирсент Карагерен/, 28 Зоран Балдовалиев, 11 Мартин Камбуров /12 Александър Витанов, 5 Николай Димитров, 22 Люик Дюфо, 21 Бирсент Карагерен, 18 Христо Стамов, 27 Димо Бакалов, 16 Айкут Янъков/ Старши треньор – Христо Колев

ЛИТЕКС: 31 Винисиус Баривиейра, 23 Иван Горанов, 4 Пламен Гълъбов, 5 Рафаел Перес, 16 Страхил Попов, 88 Никола Колев /79-Кирил Десподов/, 93 Петрос Бумал, 10 Хенри Делгадо, 77 Арсенио Нунеш /72-Красимир Станоев/, 70 Данило Асприля, 11 Бьорн Маарс Йонсен /12 Александър Конов, 3 Антон Недялков, 2 Илия Мунин, 4 Красимир Станоев, 99 Кирил Десподов, 73 Милчо Ангелов, 7 Георги Минчев/ Старши треньор - Лауренциу Регекампф