Лудогорец записа трета поредна победа в шампионата след успех при гостуването си на Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 18-я кръг на А група и изпревари лидера във временно класиране Левски, като двата състава засега са с по 34 точки в челото. Левски обаче е с мач по-малко и гостува на Берое в двубоя си от 18-я кръг по-късно в сряда вечер.

Силен мач за шампионите изигра отбелязващият днес 29-я си рожден ден Клаудиу Кешеру, който реализира победното попадение в 29-ата минута. Кешеру бе замесен и в още две много опасни ситуации пред вратата на пловдивчани през първото полувреме.

Тимът на Ботев пък инкасира второ поредно поражение в А група и остава с 18 точки в актива си на осмото място във временното класиране.

Шампионите изиграха по-силно първо полувреме, в което напълно превъзхождаха съперника. Още във 2-ата минута пред Вандерсон се откри добра възможност след центриране на Минев, но той прати топката високо над вратата. Само две минути по-късно дойде и първата чиста ситуацията за Лудогорец. Клаудиу Кешеру направи страхотен пропуск, останал сам срещу вратаря Виктор Голас. Стражът реагира отлично и спаси вратата си.

Една от най-обещаващите ситуации за Ботев през първото полувреме бе в 10-ата минута. Мариян Огнянов излезе в добра позиция в наказателното поле на Лудогорец, но не успя да отправи добър удар или да намери съотборник.

Ботев - Лудогорец

източник: LAP.bg

Последваха силни минути за Лудогорец. В 22-ата Джонатан Кафу излезе в добра позиция, но бе изпреварен от вратаря Виктор Голас, но само седем по-късно шампионите успяха да открият резултата. Клаудиу Кешеру засече топката след центриране на Натанаел, като бе изпуснат от Лъчезар Балтанов, а в този момент Ботев бе останал с 10 човека, тъй като Пламен Николов получаваше медицинска помощ.

В края на полувремето и двата състава бяха близо до гол. Първо в 41-ата минута отново Кешеру се озова в опасна позиция за Лудогорец, но не успя да реализира второ попадение, а в 45-ата домакините застрашиха съперника в предни позиции, но центриране на Кифуети бе блокирано от Натанаел, който поправи първоначалната си грешка.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

След почивката Ботев потърси изравняване, но акциите на домакините не донесоха желания резултат. Пловдивчани стигнаха до чудесна възможност за гол в 68-ата минута, когато Мариян Огнянов отправи хубав удар с глава, но Владо Стоянов бе сигурен и улови топката. Пак Огнянов бе изведен в добра позиция в атака за Ботев в 76-ата минута, но остана в засада.

Последните минути предложиха няколко интересни ситуации. В 83-ата се откри сериозен шанс за Лудогорец да удвои преднината си, но Джоди Лукоки сгреши при атаката за гостите и не се стигна до по-сериозна опасност за Голас.

В добавеното време на двубоя пък опасен удар на Пламен Николов от границата на наказателното поле на Лудогорец бе блокиран от Александър Александров и победата с 1:0 остана за гостите от Разград.

В следващия 19-и кръг Ботев приема Левски, а Лудогорец гостува на Литекс.