Шампионът на България Лудогорец победи лидера в сръбското първенство Цървена звезда с 3:1 в контролна среща, която се игра в Разград. Мачът почти изцяло премина под диктовката на „орлите“, които с играта си напомниха за стила, донесъл им 4 поредни титли в А група.

Лудогорец влетя на пета скорост в срещата и успя да открие след само 7 минути игра. Неразбирателство в отбраната на сърбите позволи на Лукоки и Марселиньо да излязат със само един защитник срещу себе си. Холандецът неегоистично пусна към своя съотборник, който с техничен изстрел намери долния ляв ъгъл.

Шест минути по-късно резултатът бе удвоен след нова грешка в редиците на Звезда. Лукас Саша пресече пас близо до наказателното поле на противника и пусна веднага към Джонатан Кафу, който бе избягал леко вляво. Бразилецът подходи със самочувствие и с вътрешен фалц прати топката в далечния ъгъл – 2:0.

Буквално в ответната атака играчите на Миодраг Бозович можеха да намалят. Цветкович се включи добре отдясно по атаката и центрира остро на първа греда, където Сикимич нанесе удар от въздуха. Владо Стоянов обаче се намеси авторитетно и спаси.

В 20-ата минута Вандерсон се отчете с непростим пропуск, когато колективна грешка на централните защитници му даде цялото време на света да вкара. Останал сам срещу вратаря, бразилецът изчака до последно, преди да стреля в аут покрай левия стълб.

Последва продължителен период, в който Цървена звезда се изнесе малко по-напред. Въпреки това сърбите рядко застрашаваха вратата на Стоянов, а в 37-ата минута „звездашите“ като по чудо се отвърваха от трети гол в мрежата си. С рязък финт отдясно Лукоки се промуши между двама защитници, за да излезе сам срещу вратаря. Холандецът се приближи към вратата, но острият ъгъл не му позволи да прати топката в мрежата и помогна за спасяването на Супич.

Второто полувреме стартира с изненадващ, но много красив гол за Цървена звезда. В 48-ата минута Мичал Доналд взе топката от Марселиньо в половината на Лудогорец, после финтира Дякови и отправи здрава тупалка от около 23 метра. Топката описа коварна парабола и удари напречната греда, преди да се озове в мрежата – 2:1.

Почти веднага, в 52-ата, Лукоки можеше да възстанови преднината от два гола. Холандецът бе изведен от Марселиньо отдясно по атаката, но от 7-8 метра пак стреля в тялото на Супич.

Пет минути по-късно той успя да прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Лудогорец продължи да създава ситуации и в следващите минути, като трябваше да изчака чак до 81-ата за третия гол във вратата на противника. Той отново дойде с активното съдействие на защитата в червено и бяло, която подари топката на Марселиньо пред наказателното поле. Той тръгна да тича успоредно и с петичка изведе Лукас Саша зад гърба си, а последният с кинжален шут по диагонала направи 3:1.

Много скоро резервата Кишада получи идаеален шанс да се разпише, след като изскочия сам срещу вратаря Дяков му подаде топката. Шутът на бразилецът бе блокиран от Мбоду, който се хвърли на шпагат.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1

1:0 Марселиньо 7'

2:0 Джонатан Кафу 13'

2:1 Мичал Доналд 48'

3:1 Лукас Саша 81'

Лудгорец (4-2-3-1): 31. Владислав Стоянов – 77. Витиня, 55. Георги Терзиев, 15. Александър Александров (90+3' - 3. Тейнур Марем), 6. Натанаел Пимента (85' - 16. Браян Ангуло) – 18. Светослав Дяков, 8. Лукас Саша – 92. Джоди Лукоки (65' - 11. Жуниор Кишада), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 22. Джонатан Кафу (90' - 99. Светослав Ковачев)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Цървена звезда (4-2-1-2-1): 27. Неманя Супич – 19. Милош Цветкович, 14. Саво Павичевич /к/, 16. Мамаду Мбоди, 88. Луис Ибанес – 20. Мичал Доналд, 24. Михайло Рестич (79' - Лука Илич)– 7. Саша Стоянович – 55. Славолюб Сърнич (46' - 11. Иван Веред), 15. Бруно де Матос (89' - 45. Лука Аджич) – 81. Предраг Сикимич