Локомотив Пд и Мартин Камбуров си мислеха, че са направили много важни крачки по пътя към изпълняването на своите цели. Локомотив победи един упорит Черно море с 2:1 на свой терен в мача от 35-ия кръг, а Камбуров вкара първия гол за своите и общо 17-и за водещия стрелец в "А" група. Георги Илиев изравни временно за варненци, но резервата Дани Кики донесе победата за пловдивчани.

Локо Пд почти беше излязъл четвъртата позиция с 46 точки, когато научи новината за късния победен гол на Славия срещу Левски, който промени статуквото.

При това положение Локо Пд и Славия имат по 46 точки, но софиянци са с по-добри показатели. В последния кръг Локо Пд гостува на Пирин, а Славия приема Монтана. Двата отбора ще чакат и ЦСКА да спечели Купата, за да може четвъртото място да им даде място в Европа.

Камбуров пък направи головия си актив в първенството на 17 попадения и е на път отново да спечели голмайсторската корона.

Черно море остана шести с 38 точки. Варненци бяха доста упорити и не се дадоха лесно на „Лаута“, но в крайна сметка паднаха.

Локомотив очаквано започна по-активно, но първата добра ситуация се откри пред гостите, когато Романов не успя да засече прострелно центриране.

В 7-ата минута голмайсторът на пловдивчани Мартин Камбуров с мощен шут разтресе напречната греда на вратата на Черно море, а и повторният му удар не доведе до гол.

Скоро обаче и това стана факт. Отлична атака по левия фланг за локомотивци завърши с центриране на Крум Стоянов, което с крак засече директно в мрежата щатният голаджия Мартин Камбуров.

В 26-ата минута пак таранът се откъсна и нахлу от дълбочина, но ударът му този път попадна в обсега на вратаря Чанович, който спаси.

Черно море сътвори чудесна атака в 30-ата минута. Тогава Бакари намери Георги Илиев, той стреля опасно, но с върха на пръстите си вратарят Ел Харуби успя да избие.

Ефектът от пускането на Матиа Курьор в Черно море веднага се усети. Той беше в зародиша на атаката за „моряците“, при която с лек удар, но и с помощта на рикошет, Георги Илиев изравни резултата в 55-ата минута – 1:1.

Ефектът с правилната смяна се усети веднага и в състава на Локо Пд. Още с първото си докосване Дани Кики засече чудесно центрираната отляво топка, отново както и при първия гол – от Крум Стоянов. Така Локомотив си върна преднината от един гол в 59-ата минута – 2:1.

Мартин Камбуров се пробва отново от фаул в 72-ата минута, този път изстрелът му бе много опасен, но и изявата на Чанович бе блестяща.

Ключова намеса имаше вратарят на Локо Пд Ел Харуби, който спаси вратата си от попадение в 78-ата минута и запази резултата 2:1 за Локо Пд.

ЛОКО ПД - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Мартин Камбуров 13, 1:1 Георги Илиев 55, 2:1 Дани Кики 59

ЛОКОМОТИВ ПД: 16 Ясин Ел Каруби, 77 Стефан Велев, 15 Иван Иванов, 6 Кирил Котев, 25 Крум Стоянов, 17 Ванчо Траянов, 18 Мартин Райнов, 23 Емил Гъргоров, 11 Мартин Камбуров, 14 Айкут Янъков, 21 Бирсент Карагарен /Резерви: 12 Александър Витанов, 3 Александър Тунчев, 71 Пламен Крумов, 7 Георги Вълчев, 9 Дани Кики, 10 Веселин Марчев, 98 Георги Чукалов/ Старши треньор - Илиан Илиев.

ЧЕРНО МОРЕ: 40 Александър Чанович, 6 Мамуту Кулибали /73-Андреас Васев/, 22 Пламен Николов, 15 Траян Траянов, 3 Даниел Георгиев, 10 Марк Клок, 8 Стенио, 21 Георги Русев, 73 Владислав Романов, 17 Мартин Костадинов /46-Матиа Курьор/, 9 Бакари /25 Иван Дюлгеров, 77 Андреас Васев, 11 Живко Петков, 27Илиян Неделчев, 19 Матиа Курьор/ Старши треньор – Никола Спасов.