Левски допусна невероятна нелепа грешка в преследването на лидера Лудогорец. „Сините“ завършиха 0:0 при домакинството си на Монтана от 23-ия кръг на А група. Воденият от Стойчо Стоев отбор се представи много бледо и създаде много малко чисти голови положения пред вратата на Христо Иванов. В същото време Емил Велев бе построил добре отбора си, който заложи на контраатаки, а в същото време се представи отлично в дефанзивен план.

Първата възможност, която се откри пред Левски бе в 20-та минута, когато Божидар Краев получи добър извеждащ пас в наказателното поле на Монтана, след което финтира Асен Георгиев в наказателното поле на Монтана, но Христофор Хубчев успя в последния момент да изчисти топката в корнер.

Франсис Нар отправи далечен удар в 24-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Монтана.

Нова възможност се откри в 27-та минута пред Франсис Нар, който стреля от въздуха, но Христо Иванов успя да спаси. Пет минути по-късно Мигел Бедоя подаде към Мики Орачев, който намери Венцислав Христов в наказателното поле на Монтана и той стреля от чиста позиция, но високо над напречната греда.

Първата ситуация, която се откри пред футболистите на Монтана бе в 44-та минута. Иван Коконов подаде към Иван Стоянов, който направи добър пробив в наказателното поле на Левски и стреля, но Боян Йоргачевич спаси.

През второто полувреме футболистите на Монтана организираха няколко много добри контраатаки, но гостите не успяха да се възползват от възможностите, които създадоха пред вратата на Боян Йоргачевич.

Левски можеше да поведе в резултата в 64-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Монтана се получи разбъркване, а след това Джереми де Ноойер стреля от въздуха, но Христо Иванов внимаваше и спаси.

След това при контраатаката за Монтана Сергей Георгиев бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Левски и стреля, но Боян Йоргачевич спаси.

В 80-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Монтана, Александър Александров стреля с глава, но Христо Иванов спаси.

Последната възможност, която се откри пред „сините“ бе в 89-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Монтана топката попадна в Роман Прохазка, който стреля от малък ъгъл, но Христо Иванов спаси.