Славия и Левски завършиха наравно 0:0 в останалото единствено столично дерби в А група. Мачът между двата тима в квартал "Овча купел" бе от 23-ия кръг на първенството, а "сините" определено са отборът който повече може да съжалява за пропуснатите точки.

Тимът на Стойчо Стоев имаше териториално преимущество през целия двубой, а като цяло стигна и до по-опасните положения. Те обаче не бяха реализирани и в крайна сметка двата отбора запазиха разликата помежду си на 4 точки.

Левски е втори с 40 точки, докато Славия е на четвърта позиция с 36. Третият Берое приема Лудогорец от 16,30 часа и при успех ще намали разликата спрямо Левски.

През първото полувреме двата отбора си поделиха по няколко опасни положения като Левски имаше териториално преимущество, но Славия създаваше бързи и добри контра атаки.

Първата опасност в мача бе в 7-ата минута, когато обаче острото центриране в наказателното поле на Левски се оказа твърде бързо за Димитър Пиргов, който се размина с топката и се удари в страничната греда.

2 минути по-късно грешка в отбрана на Панов позволи на Франсис Нар да излезе очи в очи с Георги Петков, но прехвърлящият му удар мина над вратата. Мигел Бедоя и Радослав Цонев също опитаха късмета си, но не уцелиха очертанията на вратата.

Постепенно и "белите" се окопитиха и погледнаха към вратата на Боян Йоргачевич. На практика най-опасното положение за първата част бе именно за домакините. В 29-ата минута Борислав Балджийски отправи страхотен шут от далечно разстояние, а топката мина на сантиметри от гредата.

Малко след това пък след карамбол в наказателното поле, Сърджан Лукин можеше да си отбележи автогол в опита да избие, но все пак топката мина над вратата.

В 37-ата минута Янис Карабельов също отправи мощен изстрел от около 20 метра, но топката мина встрани от вратата.

Още преди края на първото полувреме Стойчо Стоев извади от игра Джъстин Менголо, ядосан от представянето на камерунеца като на негово място влезе Божидар Краев, който дори не бе загрял преди това.

В самия край на полувремето гол с глава на Александър Александров правилно не бе зачетен заради засада.

Втората част стартира в по-бавно темпо, а първата голова възможност се откри пред Левски в 60-ата минута. Веселин Минев подаде отличен пас по земя към Франсис Нар, който обаче от няколко метра стреля много неточно.

"Сините" продължиха да владеят топката, а 10 минути по-късно Венци Христов стана автор на най-големия пропуск в двубоя. След разбъркване в наказателното поле на "белите", топката стигна до нападателя, който от няколко метра стреля в напречната греда, след което топката тупна на метър пред голлинията.

Веднага след това пък изстрел на Франсис Нар мина на сантиметри покрай вратата. Близо до попадение бе и влезлия току-що Тунде Адениджи, който с първото си докосване опита да затрудни Георги Петков, но и той не уцели вратата.

До края на мача "сините" продължиха да бъдат по-добрият отбор, но гол така и не падна и двата тима поделиха по точка.

Ето и съставите на двата отбора:

Славия: Георги Петков, Абуд Омар, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Дуде Ндонгала (59' Ивайло Димитров), Сердер Сердеров (86' Донел Муканза), Емил Стоев (65' Георги Йомов), Борислав Балджийски;

Резерви: Maрио Кирев, Никита Сергеев, Мартин Дечев, Владимир Семерджиев;

Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Александър Др. Александров, Сърджан Лукин, Франсис Нар, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Мехди Бурабия (75' Бабатунде Адениджи), Радослав Цонев (57' Александър Ем. Александров), Джъстин Менголо (39' Божидар Краев), Венцислав Христов;

Резерви: Александър Любенов, Мики Орачев, Максимилиан Карнер, Галин Ташев;