Локомотив Пловдив успя да измъкне точка при гостуването си на Литекс и мачът на градския стадион в Ловеч от 13-ия кръг на А група завърши 0:0. Съдията Вихрен Манев стана център на вниманието в 60-та минута на срещата, когато подмина претенциите на Мартин Камбуров за дузпа, въпреки че арбитърът имаше всички основания да посочи бялата точка.

Двата отбора играха равностойно през първото полувреме, докато Литекс имаше пълно надмощие през втората част, но не успя да реализира създадените положения пред вратата на Ясеин Ел Каруби.

Данило Асприля направи добър рейд в 25-та минута, когато премина през Христо Стамов, след което стреля в близкия ъгъл, но Ел Каруби успя да спаси и да избие в корнер.

Старши треньорът на Литекс Лауренциу Регекампф направи смяна в 37-та минута, когато извади от игра Красимир Станоев, а пусна на негово място Хенри Рохас.

Началото на второто полувреме бе много експлозивно за Литекс. В 47-та минута Данило Асприля свали хубаво с глава към Хенри Рохас, който стреля от въздуха, но встрани от десния стълб на вратата на Ел Каруби. Три минути по-късно Данило Асприля получи хубав извеждащ пас, след което изпревари Ел Каруби и го прехвърли, но след това Христо Стамов успя да се намеси и да избие с глава, като по този начин попречи на колумбиеца да вкара.

Натискът на Литекс продължи и в 55-та минута Христо Стамов изпусна Данило Асприля, който овладя топката, а след това стреля, но Ел Каруби успя да спаси. Минута по-късно Данило Асприля подаде към Георги Минчев, който веднага продължи към Арсенио, а той стреля, но Ел Каруби направи невероятно спасяване.

Най-спорната ситуация в мача бе в 60-та минута. Рафаел Перес влезе остро в краката на Мартин Камбуров в наказателното поле на Литекс. Съдията Вихрен Манев прецени, че Камбуров е симулирал и му показа жълт картон. Останаха сериозни съмнения за дузпа в полза на Локомотив, тъй като при шпагата Перес подсича с десния си крак Камбуров.

Литекс продължи да доминира и в 74-та минута Данило Асприля центрира в наказателното поле на Локомотив, където Арсенио стреля с глава, но Ел Каруби спаси.

В 79-та минута Данило Асприля нахлу в наказателното поле на Локомотив, но се забави със завършващия удар и Пламен Крумов направи решаващ шпагат, а след това Ел Каруби улови топката.

Йоан Ласиман отправи далечен удар в 82-та минута, но изпрати топката встрани от десния стълб на вратата на Винисиус.

Литекс организира много добра атака в 83-та минута, когато Данило Асприля пусна добър пас към Бьорн Йонсен, който стреля, но Ел Каруби отново майсторски спаси.

В 88-та минута Александър Тунчев направи решаващ шпагат в краката на Рафаел Перес. Останаха съмнения за игра с ръка на Тунчев, но Вихрен Манев остана безмълвен.

Литекс събра актив от 23 точки, докато Локомотив Пловдив е седми с 15 точки.

Литекс: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Рафаел Перес, Страхил Попов, Елтон Дос Рейс, Никола Колев /59 - Диого Виана /,Красимир Станоев /37 - Хенри Рохас/, Кристиан Малинов, Арсенио Нунеш, Данило Асприля, Георги Минчев /59 - Бьорн Йонсен /

Локомотив /Пловдив/: Ясеин Ел Каруби, Кирил Котев, Александър Тунчев, Пламен Крумов, Емил Гъргоров/90- Бирсен Карагерен /, Христо Стамов, Ванчо Траянов /74-Оливие Боне/ , Стефан Велев, Димо Бакалов, Зоран Балдовалиев /65 - Йоан Ласиман /, Мартин Камбуров