Славия и Берое изиграха много слаб и дори грозен мач от 22-ия кръг, който напълно логично завърши без голове – 0:0. Това е второто поредно домакинско нулево реми за "белите".

Първото положение в мача бе за Берое. В 9-ата минута Игор Джоман нахлу отдясно в наказателното поле на Славия, но ударът на французина изпрати топката във външната страна на мрежата.

В 30-ата минута Елиаш стреля с глава центриране от фаул на Спас Делев, но изпрати топката право в ръцете на Георги Петков.

В 36-ата минута съдията Николай Йорданов допусна сериозна грешка. При единоборство бе разбит носът на Стефан Велков от Славия, но реферът показа жълт картон на Исмаил Иса, който нямаше вина. Реално това трябваше да бъде вторият жълт и червен картон за Елиаш и Берое трябваше да остане с човек по-малко. А Елиаш спокойно можеше и да бъде изгонен с директен червен картон, предвид кръвта, която капеше от носа на Велков.

Първата голяма опасност, създадена от Славия, се откри в 42-ата минута пред Сердеров и Балджийски, но двамата пропуснаха последователно да отбележат.

Първото полувреме беше много бедно откъм добра игра и интересни положения, но второто започна още по-зле.

На терена преобладаваха единоборствата, докато нищо смислено не бе организирано в градивен план от двата отбора.

В 64-ата минута Георги Андонов обстрелва опасно от фаул вратата на Георги Петков, но топката профуча малко над нея.

Минути преди края на двубоя на бърза ръка Иво Иванов си изкара два жълти картона и остави в последните 5 минути Берое с 10 души.

Това обаче не промени резултата и двата отбора затвориха грозния мач при 0:0. Берое е на трета позиция с 34 точки, колкото има и Левски, а Славия остана четвърти с две по-малко.

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 0:0

СЛАВИЯ: Георги Петков, Мартин Дечев, Стефан Велков, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Янис Карабельов /64-Владимир Семерджиев/, Донел Муканза /46-Дуде Ндонгала/, Борислав Балджийски, Сердер Сердеров, Ивайло Димитров /Марио Кирев, Никита Сергеев, Дуде Ндонгала, Владимир Семерджиев, Горги Йомов, Абуд Омар, Еми Стоев/ Старши треньор – Александър Тарханов

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Иво Иванов, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Елиаш, Игор Джоман, Неманя Милисавлевич /73-Георги Божилов/, Георги Сърмов /57-Георги Андонов/, Стивън Петков /26-Исмаил Иса/, Спас Делев /Илко Пиргов, Владимир Зафиров, Георги Андонов, Исмаил Иса, Георги Божилов, Том, Бенджамен Морел/ Старши треньор – Петър Хубчев