Пирин успя да изравни в края на мача и измъкна точка от Берое – 1:1. В двубоя от 30-ия кръг гостите поведоха в 48-ата минута след странен гол на Елиаш, а две преди края Юлиян Попев изравни с глава.

В 79-ата минута Милисавлевич глупаво си изпроси червен картон и остави беройци с човек по-малко.  В двубоя имаше и поне още една много спорна ситуация, в която не бе дадена дузпа в полза на домакините.

Първата опасност пред една от двете врати създаде Спас Делев, чийто изстрел отдалеч в 14-ата минута бе избит с вещина от Красимир Костов в корнер.

В 22-ата минута вратарят на Берое Макенджиев се хвърли в краката на нападателя на Пирин Мартин Тошев и имаше контакт, реферът Ангел Баялцалиев не даде дузпа. Ситуацията бе спорна. Главният съдия получи подсказка за дузпа от петия съдия Ангел Ангелов, но главният не зачете препоръката му.

Пирин натисна още повече, а в 28-ата минута Костадин Дяков.

Нов пропуск направи Тошев в 29-ата минута, като ударът му бе блокиран.

Изобщо първото полувреме игрово бе на сметката на благоевградчани, но те не успяха да се възползват от него, за да поведат, а и по-скоро бяха ощетени в ситуацията при неотсъдената дузпа.

Неприятният момент бе сблъсъкът глава в глава на Том с футболист на Пирин. Пострадалият бразилец от Берое е повръщал на полувремето и след това е откаран с линейка в местната болница.

Берое обаче поведе в резултата след странен гол в 48-ата минута. Центрираната от корнер топка бе засечена с глава в напречната греда от Елиаш, защитата на Пирин не се ориентира и същият футболист отново с глава от голлинията вече я вкара в мрежата – 0:1.

След гола старозагорци започнаха да се чувстват по-уверени на терена. Въпреки това, опасен изстрел по трева и по диагонал на Мартин Тошев в 68-ата минута изпрати топката покрай десния стълб.

В 79-ата минута Милисавлевич глупаво си изпроси два жълти картона и съответно червен, защото се забави твърде много при напускане за смяна.

Това даде криле на домакините и след упорит натиск „орлетата“ изравниха в 88-ата минута. Юлиян Попев с глава вкара, след като засече центрираната от фаул топка.

Берое е трети с 43 точки, Пирин е осми с 22.

ПИРИН – БЕРОЕ 1:1

0:1 Елиаш 48, 1:1 Юлиян Попев

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 21 Александър Башлиев, 14 Стилиян Николов, 5 Александър Дюлгеров, 6 Костадин Дяков, 18 Юлиян Попев, 24 Антон Костадинов /65-Даниел Генов/, 9 Тодор Траянов /82-Венцислав Бенгюзов/, 15 Димитър Благов, 7 Тони Тасев, 10 Мартин Тошев /1 Мартин Минев, 33 Емил Виячки, 11 Маркиньос, 20 Янко Сандански, 8 Даниел Генов, 16 Венцислав Бенгюзов, 17 Илия Карапетров/ Старши треньор Наджи Шенсой

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 15 Георги Динков, 28 Веселин Пенев, 24 Венцислав Василев, 14 Георги Божилов, 70 Том /43-Елиаш/, 13 Емин Ахмед, 77 Спас Делев /86-Исмаил Иса/, 20 Неманя Милисавлевич, 18 Атанас Зехиров, 9 Станислав Костов /23 Илко Пиргов, 71 Илия Миланов, 3 Владимир Зафиров, 21 Елиаш, 17 Педро Маркес, 7 Георги Андонов, 10 Исмаил Иса/ Старши треньор – Пламен Липенски

ЧЕРВЕН КАРТОН: Неманя Милисавлевич /Берое/-79