Берое и Черно море извъртяха 1:1 в интересен мач, който обаче започна доста инертно. В края на първата част обаче Зехиров откри за беройци и той разбушува Черно море след почивката.

В 61-ата Живко Петков изравни, а двата отбора продължиха безплодно да си разменят удар след удар и мачът завърши наравно.

Доста скучното начало на мача, равностойно и без положения, трая до към 20-ата минута. Тогава възникна първоото положение в мача - Стивън Петков свали с глава към Георги Божилов, който също с глава стреля встрани от вратата.

Първата спорна ситуация пък бе в 32-ата минута. Засада е маркирана при голова атака за Берое, като след сигнала топката бе пратена в мрежата от Мапуку. Гол обаче не бе зачетен. По-скоро обаче засада нямаше, показаха повторенията. Стивън Петков бе покрит от Кулибали преди центрирането му към Мапуку.

Черно море отвърна с продължителна опасна акция в 38-ата минута, завършила с неточен удар на Венков.

При пряк свободен удар падна гол за Берое три минути преди края на първата част. Тогава след дълго суетене преди изпълнението, триковото изпълнение бе завършено с хубав удар от Атанас Зехиров за 1:0.

Никола Спасов опита да промени хода на мача с двойна сменя. На местата на Стенио и Райков ес появиха Паланкови и Васев.

Варненци веднага живнаха и стигнаха до опасна ситуация в 52-ата минута, когато Курьор уцели напречната греда на вратата на Берое.

Темпото много се вдигна, мачът стана открит и атаките към двете врати не стихваха.

Натиска, който гостите успяха да установят, ги доведе до успех в 61-ата минута. Тогава вратарят на Берое Макенджиев сгреши фатално и Живко Петков на празна врата нямаше как да изпусне да изравни – 1:1.

Двата отбора продължиха да се стремят към гола и след това. Положения се откриха и за Курьор пред едната врата, и за Делев пред другата.

Станислав Костов също се включи добре в игра и имаше шанс да вкара нов гол за старозагорци.

В 86-ата минута Зехиров за малко не стигна до втори гол за Берое. Неговият силен диагонален изстрел обаче бе спасен отлично от Китанов.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 1:1

1:0 Атанас Зехиров 42

1:1 Живко Петков 61

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 28 Веселин Пенев, 6 Иво Иванов,15 Георги Динков, 18 Атанас Зехиров, 70 Том, 27 Игор Джоман, 20 Неманя Милисавлевич, 14 Георги Божилов /70-Станислав Костов/, 73 Стивън Петков /, 10 Жуниор Мапуку /62-Георги Андонов/ /23 Илко Пиргов, 4 Венелин Филипов, 7 Георги Андонов, 9 Станислав Костов, 17 Иван Коконов, 24 Венцислав Василев, 77 Спас Делев/ Старши треньор – Петър Хубчев

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов,5 Стефан Станчев, 6 Мамуту Кулибали,23 Жиньо, 4 Михаил Венков, 8 Стенио /46-Тодор Паланков/, 10 Марк Клок, 21 Мехди Бурабия,19 Матиас Курьор, 13 Симеон Райков /46-Андреас Васев/, 11 Живко Петков /1 Илия Николов, 84 Тодор Паланков, 18 Марчин Буркхард, 77 Андреас Васев, 20 Вилиян Бижев, 3 Даниел Георгиев, 27 Илиян Неделчев/ Старши треньор – Никола Спасов.