Берое победи Пирин с 1:0 в Благоевград с първия гол на Стивън Петков в 24-ата минута в последния мач от 12-ия кръг на „А“ група. „Орлетата“ все повече започват губят надежда за спасение, след като дори и с новото треньорско ръковдство не видяхме лъч светлина в представянето им.

Пирин е твърдо последен със само 4 спечелени точки. Берое пък еплътно зад челниците – четвърти с 20 точки.

Пирин - Берое 0:1

източник: beroe.bg

Мачът започна с размяна на удари. Двата отбора видимо изглеждаха решени да се борят за победата и това пролича от атакуващите дейтвия от двете страни.

Башлиев и Тошев притесниха беройския вратар Макенджиев, пред другата врата Костов трябваше да се намесва при удари на Милисавлевич и Спас Делев.

В 24-ата минута хубаво центриране на Мисилавчевич отдясно изпрати топката към главата на Стивън Петков, а футболистът до 21 години в състава на Берое надскочи зле пласирания Александър Дюлгеров, за да открие резултата – 0:1.

„Орлетата“ опитаха да отвърнат бързо. Най-напред Маркиньос от фаул затрудни Макенджиев, после и Сандев опита с глава, но и двамата не успяха.

Пирин стоеше привидно равностойно на Берое, но дребните детайли не бяха в полза на „орлетата“, а това се отрази и на резултата до почивката – 1:0 за Берое.

На почивката камерите уловиха Наджи Шенсой, който все още не се води официално треньор на Пирин, но бе в административната сграда на стадиона, където са и съблекалните, а няма право на това. Не е ясно обаче дали той е давал инструкции на играчите или просто е посетил сервизните помещения. После Шенсой отново зае място зад оградата от другата страна на стадиона срещу единствената трибуна.

Благоевградчани опитаха, но по-скоро безуспешно и със смени, и с агресия да направят прелом в мача. Не се стигна обаче до повече острота в играта на домакините.

Припряността, а вероятно и отсъствието на достатъчно класа, пречеха на „орлетата“ да осъществят намеренията си.

Само напречната греда и късметът после спасиха пиринци от втори гол. Първо Исмаил Иса разтресе вратата на домакините, а после Божилов стреля малко над нея в 73-ата минута.

Една от малкото грешки на старозагорци доведе до възможност пред Маркиньос, неговият диагонален изстрел по трева обаче прати топката покрай вратата.

Така Берое постигна ценна победа с 1:0, а Пирин потъна още повече.

ПИРИН – БЕРОЕ 0:1

0:1 Стивън Петков 24

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 14 Стилиян Николов, 5 Александър Дюлгеров, 3 Румен Сандев, 21 Александър Башлиев, 20 Янко Сандански /75-Димитър Благов/, 18 Юлиян Попев /46-Антонио Хаджииванов/, 11 Маркиньос, 26 Александър Якимов /46-Благой Наков/, 16 Венцислав Бенгюзов, 10 Мартин Тошев /12 Веселин Ганев, 33 Емил Виячки, 22 Богомил Дяков, 9 Тодор Траянов, 15 Димитър Благов, 19 Благой Наков, 8 Антонио Хаджииванов/ Старши треньор -  Добри Митов

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 28 Веселин Пенев, 15 Георги Динков, 6 Иво Иванов, 24 Венцислав Василев, 27 Игор Джоман, 21 Елиаш, 14 Георги Божилов, 77 Спас Делев, 20 Неманя Милисавлевич /73-Венелин Филипов/, 73 Стивън Петков /58-Исмаил Иса/, /23 Илко Пиргов, 4 Венелин Филипов, 3 Владимир Зафиров, 70 Том, 10 Исмаил Иса, 7 Георги Андонов, 9 Станислав Костов/ Старши треньор - Петър Хубчев